Mam 29 lat i 3 tyg temu miałam wypełniane bruzdy nosowo wargowe. Bruzdy są wyraźnie płytsze co bardz

2 odpowiedzi
Mam 29 lat i 3 tyg temu miałam wypełniane bruzdy nosowo wargowe. Bruzdy są wyraźnie płytsze co bardzo mnie cieszy ale w okolicach wypełnienia czuje ucisk i dodatkowo nad wypełnieniem jak i pod pojawiły się nowe zmarszczki tylko po tej stronie. Tak jakby tego kwasu podano za dużo (1,5 ml). Chciałam się dowiedzieć czy to minie i czy nie rozwija mi się infekcja ?
Trudno wypowiedzieć się bez oceny naocznej.
Zawsze kiedy pojawiają się pytania i wątpliwości warto jak najszybciej kontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg ( takie zalecenia przekazuję zawsze swoim pacjentom). Im szybciej zadziałamy( jeżeli trzeba) tym mniejszy stres i ewentualne komplikacje. Wypełniając bruzdy nosowo- wargowe wypełniam na pierwszej wizycie nie większą objętością niż 1ml HA. Na wizycie kontrolnej po 2-3 tygodniach wykonuję korektę jeżeli jest konieczna,

Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Kwas hialuronowy stopniowo ulega rozkładowi w tkankach.
U Pani minęły dopiero 3 tygodnie ,więc szansa na znormalizowanie efektu jest duża. Kwas hialuronowy reaguje na ciepło , dlatego w takich sytuacjach można wykonywać w domu ciepłe okłady. Jeśli po 2 miesiącach będzie Pani czuła nadal dyskompfort to koniecznie musi się Pani udać do swojego lekarza prowadzącego .
Najczęściej wykonuje się wtedy zabiegi rozpuszczenia kwasu hialuronidazą lub zabiegi mniej agresywne urządzeniami, które podgrzewają kwas .
Powikłania po zabiegach kwasem hialuronowym mogą być wczesne do 1-2 tygodni np.zakażenia i martwica i póżne do 8-9 miesięcy np. biofilm.
Pozdrawiam Ewa Stajkowska