Mam 28 lat, wynik mojego MR kręgosłupa lędżwiowego brzmi następująco: Na poziomie L4/L5 centralna wy

Mam 28 lat, wynik mojego MR kręgosłupa lędżwiowego brzmi następująco: Na poziomie L4/L5 centralna wypuklina krążka miedzykręgowego bez stenozy kanału kręgowego z symetrycznym konfliktem korzeniowym. Na poziomie L5/S1 masywna centralno prawoboczna pjm zstępuje w kanale kręgowym i prawym zachyłku bocznym. Ponadto nie stwierdza się obecności przepuklin krążków międzykręgowych, cech stenozy światła kanału kręgowego, ani otworów bocznych. Widoczny rdzeń kręgowy bez zmianogniskowych. Czy to coś poważnego? Obecnie nie odczuwam żadnego bólu. Jedynym problemem jest tylko strętwiała stopa od dołu.

4 odpowiedzi


Szanowny Panie, proszę się udać do specjalisty zajmującego się chorobami kręgosłupa (neurochirurg, ortopeda, neurolog). Opisywana masywna przepuklina może wymagać leczenia operacyjnego. Ja leczę takie choroby, ale nigdy "zdalnie" przez internet. Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Wskazana jest konsultacja neurochirurga z badaniem neurologicznym. Obraz wskazuje na konieczność leczenia operacyjnego.


Ja pytanie udzieliłem juź odpowiedzi

lek. Jurij Kseniuk

lek. Jurij Kseniuk

neurochirurg

Józefosław

Umów wizytę

Dzień dobry ,jest to dyskopatia na poziomie L5, S1. Leczenie operacyjne uzależnione jest od towarzyszących dolegliwości.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.