Mam 28 lat i swoja 'mala historie' medyczną. Jestem w 20 tygodniu ciazy i zastanawiam sie czy mam ws

2 odpowiedzi
Mam 28 lat i swoja 'mala historie' medyczną. Jestem w 20 tygodniu ciazy i zastanawiam sie czy mam wskazania do cc.

W wieku dzieciecym ok. 1,5 roku wystapily u mnie objawy padaczkowe (zawroty glowy, chwilowe utraty swiadomosci) otrzymywalam lek dipromal do lat 9 (objawy ustapily), w chwili obecnej nie mam zadnych objawow, lekow nie przyjmuje. Rezonanas magnetyczny wykazuje u mnie niewielki naczyniak żylny w okolicy lewego jadra soczewkowatego (ktory nie powieksza, co 2 lata mam wykonywane MR glowy). Oprocz tego mam mocne skrzywienie kregoslupa (odcinek krzyzowy, piersiowy i szyjny bez dyskopatii). 4 lata temu wystapila u mnie tachykardia ktora wyciszyla sie po lekach.

Lekarz ortopeda i kardiolog nie widzi wskazan do cc.
Po wizycie u neurologa uslyszalam ze 'moze nic sie nie stanie'. Niestety taka odpowiedz mnie nie uspokaja.

Moje pytanie brzmi, czy posiadanie naczyniaka zylnego kwalifikuje mnie do cesasrskiego ciecia ? Obawiam sie ze podczas porodu, wysokiego cisnienia w glowie i parcia, ,naczyniak powiekszy sie lub peknie.
Dzień dobry, zmiana naczyniowa o takim charakterze nie jest wskazaniem do cięcia cesarskiego. Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe, bóle kręgosłupa, zmiany anatomiczne budowy miednicy, czynna padaczka mogą być wskazaniem do porodu drogą c.c. Pozdrawiam

Warto omówić z Neurologiem, i Ginekologiem Rozumiem, że skolioza istnieje od lat, ważne jak duża, jakie dolegliwości
Maly naczyniak żylny w mozgu do omówienia, raczej nie ma wskazan do interwencji. nie powinien stanowić wskazania docesarskiego cięcia
Ważna pełna konsultacja, wywiad, badanie, omówienie wyników Pozdrawiam i zapraszam