Mam 27 lat, moim problemem jest brak ochoty na seks... mi osobiscie to nie przeszkadza ale mąż ma in
1 odpowiedzi
Mam 27 lat, moim problemem jest brak ochoty na seks... mi osobiscie to nie przeszkadza ale mąż ma inne zdanie. Wydaje mi się że po ciąży tak mi się zmieniło, dawniej nie miałam takich problemów. Dzieci maja 6 i 4 lata. Teraz seks mógłby dla mnie nie istnieć, jedynie kiedy mam ochotę to w czasie owulacji. Nie wiem co mam z tym zrobic czy sa na to jakieś leki czy tak już będzie zawsze? Pozdrawiam
Dzień dobry.

U pewnej grupy kobiet odczuwanie tzw. apetytu seksualnego wiąże się wprost z możliwością/potrzebą zapłodnienia. Gdy się tak stanie, czyli gdy kobieta zajdzie w ciążę, jej libido wydaje się być uśpione do momentu pojawienia się potrzeby posiadania kolejnego dziecka. Z Pani opisu można wysnuć przypuszczenie, że być może należy Pani do tego typu kobiet - jak Pani sama pisze, odczuwa Pani ochotę na seks jedynie w czasie owulacji czyli w okresie, gdy stosunek seksualny może zakończyć się potencjalnym zapłodnieniem. Oczywiście trzeba podkreślić, że tego rodzaju odczucia nie są świadome i nie jest Pani odpowiedzialna za taką postawę - odpowiedzialna za to jest Matka Natura i ewolucja gatunku ludzkiego.
Powyższe rozważania są oczywiście czysto hipotetyczne - możliwe są inne przyczyny braku ochoty na seks - najczęściej spadek apetytu seksualnego pojawia się w następstwie zaburzeń w relacji z partnerem/mężem.
Aby odnaleźć prawdziwą przyczynę opisanego przez Panią problemu sugerowałbym konsultację psychologiczno-seksuologiczną - wraz z partnerem.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.