Mam 25 lat (wzrost 178 waga 77) i duże problemy zdrowotne, które nie mam pojęcia z kim mogę skonsult

1 odpowiedzi
Mam 25 lat (wzrost 178 waga 77) i duże problemy zdrowotne, które nie mam pojęcia z kim mogę skonsultować (byłem już u neurologów i neurochirugów, zacząłem wizytę u fizjoterapeuty)
Może zacznę od początku około 1,5 roku temu ciągły ból brzucha po prawej stronie na dole na wysokości pępka (mniej więcej na środku między pępkiem a biodrem)
Miałem usg 2 rodzaje, kolanoskopię jedyne co wyszło to spastyka okrężnicy
Jeśli miałbym określić siłę bólu to takie 2-4/10 ale ból stały od półtora roku nie ma nawet chwili żeby nie był odczuwalny brzuch. Ból tak jakby w stylu nacisku palcem od wewnątrz jakby coś chciało się wydostać… W szpitalu zalecony ketonal i do domu…
I tak sobie z tym bólem żyłem w miarę spokojnie 1,5 roku (nie ma szans na ćwiczenie jakiekolwiek brzuszki zwiększają ból)
Około kwietnia 2020 podczas spaceru zaczął się skurcz w prawej łydce. Pomyślałem skurcz jak skurcz wezmę magnez i przejdzie. Po trzech dniach skurcz dalej się utrzymywał na dodatek zaczęła drętwięć, mrowieć stopa .Wtedy stwierdziłem że coś na pewno jest nie tak. Przyjęcie do szpitala usg Dopler – sprawdzenie zakrzepu, + lekarzowi nie podobał się brzuch pod naciskiem po prawej stronie na dole(opisane wyżej) więc usg brzucha. Nic nie wyszło zalecony ketonal i do domu…
Podczas badania w szpitalu neurolog jedynie stwierdził nadwrażliwość mięśni w prawej nodze.
Ból zaczął promieniować dalej – zaczęło boleć pod kolanem, udo oraz drętwieć 3 palce u prawej ręki od najmniejszego do środkowego.
Rozpoczęcie leczenia prywatnego – ponieważ wizyta na nfz u neurologa najwcześniej za 3 miesiące…
Badanie rezonansem kręgosłupa lędźwiowego i piersiowego, potem kręgosłupa szyjnego i głowy
Kręgosłup lędźwiowy: Nieznaczne obniżenie wysokości i skrócenie sygnału krążka międzytrzonowego w odcinku lędźwiowym. Niewielkie podwięzadłowe tylne uwypuklenia do 3,4mm na poziomach przestrzeni międzykręgowych odcinka lędźwiowego. Opisane zmiany nieco zwężają światło kanału kręgowego i zachyłki boczne. Stożek rdzenia na wys L1/L2, nić ogona końskiego bez uchwytnych zmian. Struktury kostne kr. Lędźwiowego z drobnymi obszarami zwyrodnienia tłuszczowego.
Kręgosłup piersiowy - pogłębienie fizjologicznej kifozy piersiowej. Wielopoziomowo zmiany degeneracyjne krąźków międzykregowych pod postacią zmniejszenia uwodnienia, obniżenie wysokości krążka międzykręgowego i tylne drobne wypukliny do 2mm z modelowaniem worka oponowego. Zachowana wysokość trzonów kręgowych w odcinku piersiowym.
Sygnał szpiku w normie, bez zmian obrzękowych. Wielopoziomowe dotrzonowe wpukliny krąźków międzykręgowych jak w ch.Scheuermanna. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach międzykręgowych. Kanał kręgowy bez obecności nieprawidłowej masy. Rdzeń piersiowy bez gliozy. Nie uwidoczniono ognisk nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego.
Kręgosłup szyjny – prześwietlenie – Ujawniono zmiany zwyrodnieniowe w postaci sklerotyzacji podchrzęstnej w stawach unko-wertebralnych i międzykręgowych, dyskopatii na poziomie C2-C3,C4-C5
Niewielkie zwężenie krążka międzykręgowego na poziomie C5-C6 z osteofitozą brzeżną przednich krawędzi trzonów kręgowych. Prawidłowa wysokość pozostałych kręgów i krążków międzykręgowych.
Wn. Spondylosis cervicalis cum discopathia.
Głowa: Obraz mózgowia w normie, bez zmian, bez ognisk odmiennym sygnale i bez ognisk patologicznych wzmocnienia pokontraktowego.
Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, nieposzerzony. Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie. Sygnał istoty białej i szarej prawidłowy.
Po wszystkich badań konsultacja z neurologiem – recepta na Poltram combo – przeciwbólowo , linefor oraz Nivalin – zastrzyki 20 sztuk.
Linefor stosowany rano i wieczorem Nivalin zastrzyki codziennie, poltram doraźnie przy większym bólu. Po około 7 zastrzykach odczuwalna poprawa, po około 14 dużo większa poprawa po 20 byłem w stanie z dzieckiem przez około pół godziny pograć w piłkę natomiast ból całkiem nie znikł tylko znacząco się zmniejszył. Obecnie była przerwa 3 tygodnie przed kolejną serią zastrzyków. Pojawiła się jakby mgła czasem na prawym oku, lekko rozmazany obraz na jakąś godzinę w ciągu dnia a potem wraca do normy. Czasem pojawiają się lekkie zawroty głowy. W między czasie pomagałem w pracy dookoła domu musiałem użyć trochę siły i niestety ból od nowa się rozpoczął zauważyłem, że nie mogę dźwigać, kucać bo to zwiększa ból.
Jestem w trakcie kolejnej serii 20 zastrzyków wziąłem już 8 niby jest lekka poprawa ale nie znacząca. Natomiast podczas wizyty u fizjoterapeuty przy nacisku na krąg C1-C2 zauważył nasilenie się objawów – bóla brzucha, oraz prawej łydki. Przy skłonie również uczucie ,,ciągnięcia’’ mięśnia w prawej łydce. Zlecone prześwietlenie kręgosłupa szyjnego (opisane wyżej) oraz zębu obrotnika niestety lekarz rodzinny nie wypisał zlecenia na ząb obrotnika i nie został zrobiony.
Po nacisku na szyję ból pozostaje od 5 dni.
Czekam na kolejną wizytę u fizjoterapeuty mam nadzieję, że cos pomoże w obecnej sytuacji ale ponieważ sprawa ciągnie się już od 4 miesięcy stwierdziłem, że spróbuję opisać sytuację na forum może dobry lekarz który lubi ,,ciekawe przypadki’’ pomoże w obecnej sytuacji.
Warto wykonać MR odcinka szyjnego i poszerzyć diagnostykę w kierunku tężyczki. Pozdrawiam