Mam 25 lat. Od jakiegoś czasu mam pewien problem. Lubie chronić swoją prywatność. Czasami jednak lub

3 odpowiedzi
Mam 25 lat. Od jakiegoś czasu mam pewien problem. Lubie chronić swoją prywatność. Czasami jednak lubię się zwierzyć z tego co mnie trapi. Kiedy porozmawiam o tym np z koleżanką z pracy, to mam często wyrzuty sumienia. Po co to powiedziałam, może powinnam to zachować tylko dla siebie, może ona jednak komuś coś o tym powie, i że ludzie będą wiedzieć że mam jakieś problemy. Bardzo przejmuje się tym co i mnie mówią i sądzą. Z jednak strony wiem że nie ma się czego wstydzić a z drugiej staram się chronić moje prywatne sprawy. Nie wiem jak to wszystko pogodzić i co z tym zrobić żeby czuć się lepiej....
Droga Pani,
chronienie swojej prywatności to zupełnie normatywne zachowanie. Oczywiście pytanie co to dokładnie u Pani znaczy. Również bardzo naturalne jest dzielenie się swoimi sprawami z niektórymi osobami. Ważne, by byli to zaufani ludzie. Jeśli czuje Pani, że potrzeba kontroli w tych kwestiach jest u Pani zbyt duża i wywołuje jakieś negatywne emocje i stany, sugeruję skonsultowanie tego z psychologiem. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec

Dzień dobry,
Potrzeba rozmowy z drugą osobą jest zupełnie naturalna. Często dostajemy potrzebne wsparcie, poradę, dzielimy się trudnymi emocjami i dostajemy zrozumienie. Dyskomfort wewnętrzny jaki się pojawia może wynikać z osobistych przekonań wyniesionych z przeszłości, braku poczucia bezpieczeństwa. Warto się zastanowić co sprawia, że nie może Pani zaufać drugiej osobie. Czego się Pani obawia, jakie Pani potrzeby w tej relacji nie są zaspokojone?
Jeżeli wewnętrzne napięcie uniemożliwia nawiązanie bliższych relacji w bezpieczny sposób, warto skorzystać z konsultacji psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Kabała- Michna
Witam, rozmowa z 2 człowiekiem jest sprawą naturalną tak jak chęć przynależności do grupy. Jednak nie każdej grupy chcemy być częścią podobnie jak nie każdemu powinniśmy opowiadać o swoim życiu prywatnym. Zachęcam do jednak do autorefleksji nad obawami z tym związanymi. Gdyby to uczucie się nie zmniejszało zachęcam do konsultacji ze specjalistą w miejscu zamieszkania. Pozdrawiam.