Mam 25 lat od 5 lat pracuje e gastronomi wiec co sie z tym wiaze podnoszenie ciężkich gaczkow sprzet

5 odpowiedzi
Mam 25 lat od 5 lat pracuje e gastronomi wiec co sie z tym wiaze podnoszenie ciężkich gaczkow sprzetow itp w miedzy czasie pracuje sezonowo w angli przy zbieraniu truskawki waze ok 45kg . od jakiegis czasu lapia mnie takie nerwo bóle w dolnej czesci pleców po ok minucie jest juz okej ale przy tym skurczu czy nie wiem jak opisac to nie moge sie poruszyc ciezmo mi oddychac . ostatnio polozylam sie spać bylo okej az obudzilam sie z bolem pleców ciezko mi bylo siedziec stac dluzszy czas w 1 pozycji wiec poszlam do lekarza rodzinnego od ktorego sie niczrgo nie dowiedzialam dostalam tabletki na stan zapalny 1 dziennie tyle ale po 3 dni brania ich bol wciąż jest . dokucza mi w nocy czy podczas stania nie mowie juz o schylaniu sie . co ti moze byc ? A dodatkowo przy dluzszej drodze czuje cuezkosc w lewej nodze takie mrowienie
Najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego grzbietu jest szereg zmian związanych z przeciążeniem oraz dyskopatią. Objawy mrowienia w lewej nodze może wskazywać na ucisk korzenia nerwowego w okolicy kręgosłupa.

Warto wybrać się do ortopedy lub lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej. Warto wykonać rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, prawdopodobną przyczyną może być dyskopatia, w pierwszej kolejności proponuję wykonać RTG i udać się na wizytę do ortopedy, który zleci odpowiednie leki i rehabilitacje. W przypadku utrzymywania się dolegliwości może być konieczne wykonanie badania MR.
Proponuję zrobić rtg kręgołsupa L/S lub rezonans i wizytę w gabinecie ortopedycznym lub neurochirurgicznym
Może to być dyskopatia przeciążeniowa z zapaleniem nerwu kulszowego. Konieczna jest wizyta u ortopedy lub u neurologa celem potwierdzenia diagnozy i podjęcia leczenia.
Witam trzeba Panią zbadać i określić przyczynę dolegliwości. Zapraszam na konsultację