Mam 24 lata. Mam stwierdzony zespół chorego węzła zatokowego, bicie serca średnio ok. 45-50 u

1 odpowiedzi
Mam 24 lata. Mam stwierdzony zespół chorego węzła zatokowego, bicie serca średnio ok. 45-50 uderzeń/min (z wiekiem mniej). W zeszłorocznym badaniu Holter EKG wykryto 800 skurczów dodatkowych komorowych. Badanie z zeszłego tygodnia wykazało ich prawie 17000! Morfologia, hormony tarczycy - wszystko ok. Ostatnio czuję się słabo, mam wrażenie, że mam też "ogromną dziurę" w pamięci. Dość często czuję ucisk w klatce, ale jestem już do niego przyzwyczajona. Wystraszyłam się gdy zobaczyłam wyniki holtera. Jakie jeszcze badania przed wizytą warto wykonać? I jakie może być dalsze postępowanie w leczeniu?
Sądzę, że w ramach diagnostyki, oprócz wywiadów (rozmowa z pacjentem) i badania lekarskiego lekarz zaleci Pani zwykłe, spoczynkowe EKG, EKG wysiłkowe (=test wysiłkowy) i chyba też badanie echo (jeżeli nie było niedawno wykonywane). To zależy też od tego, jak dokładnie wygląda wynik Holtera, w jakich sytuacjach notuje się nasilenie zaburzeń rytmu, czy są tam też formy złożone czy tylko pojedyncze, itp. - tak naprawdę dopiero w czasie wizyty będzie można prawidłowo ustalić dalsze postępowanie.