Mam 24 lata i średnio co 3 miesiące pojawiają się u mnie infekcje pęcherza. 6 dni temu, we wtorek ró

1 odpowiedzi
Mam 24 lata i średnio co 3 miesiące pojawiają się u mnie infekcje pęcherza. 6 dni temu, we wtorek również się pojawiła. W tym dniu przyjęłam furaginę - 5 razy dziennie po 2 tabletki (2x50mg). Pomogło mi to, jednak ostatnia dawka okazała się w ogóle nie zadziałać, więc przyjęłam na noc Monural. Rano wydawało mi się, że się polepszyło, jednak po pewnym czasie znów zaczęłam odczuwać bolesne parcie na pęcherz, ból i pieczenie podczas oddawania moczu. W środę Lekarz przepisał mi Biseptol 960 - wzielam 4 dawki (2 razy dziennie) i podobnie jak z Monuralem - przez chwilę czułam poprawę, ale po pewnym czasie znów zwijałam się z bólu. W piątek lekarz polecił mi odrzucić Biseptol i zamiast niego przyjąć Cipronex. W sobotę czułam, że sytuacja się poprawia, jednak dziś znów czuję palenie i dyskomfort w okolicy cewki moczowej. Czy to oznacza, że leki są źle dobrane? Czy one mają prawo powodować, że raz czuję się lepiej raz gorzej? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji, aby pozbyć się problemu?
Dzień dobry, w przypadku nawrotowych infekcji dróg moczowych ważne jest, by przed leczeniem wykonać posiew moczu - pomoże on w diagnostyce przyczyny. Prawdopodobnie leki te swoim zakresem nie obejmują patogenu. Proszę dokonczyć Cipronex, a następnie po ok. tygodniu wykonać posiew moczu. Pozdrawiam