Mam 24 lata. Boję się seksu. Przeraża mnie. Te ruchy, te jęki. Kojarzą mi się z brutalnością i agres

4 odpowiedzi
Mam 24 lata. Boję się seksu. Przeraża mnie. Te ruchy, te jęki. Kojarzą mi się z brutalnością i agresją. Nigdy seksu nie uprawiałam, znam go tylko z filmów. W moim domu seks i zakochanie były tematami tabu. Z drugiej strony bardzo chciałabym pokochać mężczyznę, temat seksu mnie interesuje. To dziwne, ale chciałabym tego doświadczyć. Ale się boję. Wiem, że skończy się tak, że umrę w wieku 70, 80 lat, nigdy nie zaznając bliskości fizycznej z mężczyzną. Wmawiałam sobie aseksualizm, ale to nieprawda, bo mężczyźni mi się bardzo podobają, a temat seksu mnie interesuje. Nie wiem, jak wybrnąć z tej pułapki. Widzę zakochane pary na ulicy i myślę sobie: wszystkim się udaje, tworzą pary, uprawiają seks, tylko nie ja. Płaczę po nocach z tego powodu. Czy seksuolog mógłby pomóc?
Witam. Tak, terapia powinna Pani pomoc. Serdecznie Panią zapraszam na wizytę. Z chęcią pomogę Pani przepracować ten temat. Pozdrawiam Justyna Lepiarz
Sugeruję wizytę: Konsultacja seksuologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witaj,
Jestem bardzo ciekawa jak przebiegał Twój rozwój psychoseksualny, jakie relacje panowały między rodzicami, jakie dokładnie informacje o seksie zakorzeniły się w Tobie, itp.
Jest to temat z którym psychoterapia w Twoim przypadku powinna sobie poradzić. Zwłaszcza, ze temat Cię interesuje, i tęsknisz za bliskością.
Życzę Ci tego,
Pozdrawiam,
Dorota Hennig
Dzień dobry. W Pani przypadku wskazane jest podjęcie terapii. Wnioskuję, że jest w Pani dużo lęku, cierpienia i niepewności, dlatego proszę poszukać pomocy u psychoterapeuty lub psychologa – seksuologa. Pozdrawiam
Witam. Nie tylko pani jako kobieta ma taki problem. To zdarza się także mężczyznom, że myśleniu o seksie towarzyszy naturalną potrzebą, ale też ogromny lęk, który blokuje. W pani przypadku ważne są przekonania na temat seksu, a także to, że temat seksu w domu rodzinnym był czymś zakazanym. Zapraszam do skorzystania z terapii, kilka sesji powinno znacznie poprawić jakość pani życia w tej sferze