Mam 23 lata. Ostatnio nie miałem potrzeby z korzystania z pomocy lekarzy, w związku z tym nie jestem
1
odpowiedzi
Mam 23 lata. Ostatnio nie miałem potrzeby z korzystania z pomocy lekarzy, w związku z tym nie jestem obyty, jak powinna wyglądać ścieżka z wyleczeniem moich dolegliwosci.
Mój problem to problemy ortopedyczne. Chciałbym poprawić swoją postawę. Jestem bardzo wysoki i bardzo pokrzywiony.
198cm
83kg
Moje wady:
1. Szpotawe kolana. Czytałem na ten temat, oglądałem filmiki na YT z ćwiczeniami, czy mogę to naprawić jeszcze w wieku 23 lat? Co mogę jeszcze z nimi zrobić? Jakieś wkładki, ortezy?
2. Kręgosłup. Mam wysuniętą szyję do przodu oraz zbytnio wystający tyłek. Czasami bolą mnie plecy w odcinku krzyżowym. Chodzę czasami na basen. Raz na dwa tyg. Na ok. 30min.
Dodatkowo mam krzywy zgryz, a dokładnie to stłoczenia. Mam 3 i 4 jeden za drugim. Na szczęście wizualnie nie widać tej wady. Po prostu mam dodatkowe dwa zęby od wewnatrz. Czytałem, że to też może mieć powiązanie z wadami postawy.
Ogólnie to mam siedzący tryb pracy, przy komputerze. Powinienem udać się najpierw do lekarza rodzinnego i poprosić o ortopedę, czy poszukać jakiegoś fizjoterapeuty na internecie. Od czego zacząć.? Chcę się zmienić. Przez wady postawy mam obniżona samoocenę.
Mój problem to problemy ortopedyczne. Chciałbym poprawić swoją postawę. Jestem bardzo wysoki i bardzo pokrzywiony.
198cm
83kg
Moje wady:
1. Szpotawe kolana. Czytałem na ten temat, oglądałem filmiki na YT z ćwiczeniami, czy mogę to naprawić jeszcze w wieku 23 lat? Co mogę jeszcze z nimi zrobić? Jakieś wkładki, ortezy?
2. Kręgosłup. Mam wysuniętą szyję do przodu oraz zbytnio wystający tyłek. Czasami bolą mnie plecy w odcinku krzyżowym. Chodzę czasami na basen. Raz na dwa tyg. Na ok. 30min.
Dodatkowo mam krzywy zgryz, a dokładnie to stłoczenia. Mam 3 i 4 jeden za drugim. Na szczęście wizualnie nie widać tej wady. Po prostu mam dodatkowe dwa zęby od wewnatrz. Czytałem, że to też może mieć powiązanie z wadami postawy.
Ogólnie to mam siedzący tryb pracy, przy komputerze. Powinienem udać się najpierw do lekarza rodzinnego i poprosić o ortopedę, czy poszukać jakiegoś fizjoterapeuty na internecie. Od czego zacząć.? Chcę się zmienić. Przez wady postawy mam obniżona samoocenę.
W telegraficznym skrócie:
1. Dieta: low-carb, high-fat
2. Suplementacja witaminy D pod kontrolą stężenia we krwi
3. Aktywność fizyczna!!! Ćwiczenia na przodopochylenie miednicy i słabość mięśni kręgosłupa
4. Zęby - ortodonta
1. Dieta: low-carb, high-fat
2. Suplementacja witaminy D pod kontrolą stężenia we krwi
3. Aktywność fizyczna!!! Ćwiczenia na przodopochylenie miednicy i słabość mięśni kręgosłupa
4. Zęby - ortodonta
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Muszę zrobić badania hormonalne w drugi dzień cyklu. Kiedy ten dzień wypada? Czy jest to pierwszy dzień po zakończeniu miesiączki?
- Mężczyzna ,wiek 35 lat, 173cm , waga 78 Pobolewa mnie (jakby wątroba), czuję jakby nacisk i rozciąganie ,dyskomfort w okolicach wątroby. Niejednokrotnie robiłem badania ALT,ASP,GGTP i przeważnie są lekko podwyższone. Nie ukrywam iż jestem fanem piwa i lubie sobie dziennie lub co dwa dni wypić…
- Czy taka osoba w dorosłym życiu może funkcjonować samodzielnie. Czy zachowanie dziecka przy badaniu mogło mieć wpływ na obniżeny wynik. Nie został jej udzielona możliwość odpowiedzi pisemnych. Całokształt badań wskazuję na rozwój umysłowy w granicach inteligencji niższej niż przeciętna. Mocną…
- Mam 40 lat. Od 10 miesięcy posiadam wkładkę levosert. W związku z tym na jajniku zrobiła mi się torbielka. Od kilku dni boli mnie jajnik. Jaka moze byc przyczyna tego bólu? Dwa lata temu miałam operacje z powodu endometriozy i torbieli endometrialnej która była usunieta z tego własnie jajnika.…
- Robiłam morfologie i miałam obniżone MPV (8.40) oraz Neutrofile (1.80) a podwyższone Limfocyty (41.50%) oraz Eozynofile (6.80%). Prosze mi poradzic co dalej, jakie badania i do jakiego specjalisty się udać?
- Robiłam morfologie i miałam obniżone MPV (8.40) oraz Neutrofile (1.80) a podwyższone Limfocyty (41.50%) oraz Eozynofile (6.80%). Prosze mi poradzic co dalej, jakie badania i do jakiego specjalisty się udać?
- Pacjentka 32 latka,miałam robiony tomograf głowy ,wykazał polipy w szczęce. Czy należy je usuwać ?Dlaczego wciąż czuje ból z tyłu głowy?
- Moje wyniki TSH 1.097, FT3 4,26, FT4 10,05. USG tarczycy:" Tarczyca prawidłowej wielkości, o prawidłowej echogenicznosci. W prawym połacie duży Guzek hiperechogeniczny z cechami zwyrodnienia torbielkowatego wielk 20x10mm. W okolicy cieśni hipoechogeniczny 10x6 mm. W lewym płacie mieszany 6x5…
- Jestem po upadku na rowerze który miał miejsce 19.09 ,doznałem urazu pod okiem gdzie miałem szyte.Do dziś mam siniak w okolicach policzka .Czy to normalne że tak długo jest sine oo uderzeniu? Ewentualnie co mam zrobić żeby go usunąć ? Z góry dziękuję za odpowiedź
- Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego. Lordoza ledzwiowa prawidłowa. Guzki Schmorola. Trzony ledzwiowe prawidłowej wysokosci obszarami niewielkiej przebudowy tłuszczowej bez obrzęku srodkoscia. L3-L4 szerokopodstawna przepuklina dyskowa tylna środkowa i dwuboczna protusio z uciskiem…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.