Mam 23 lata i zaburzenia hormonalne. Moj okres wystepuje bardzo nieregularnie, nawet co kilka miesie

15 odpowiedzi
Mam 23 lata i zaburzenia hormonalne. Moj okres wystepuje bardzo nieregularnie, nawet co kilka miesiecy. Wykryto u mnie zespol policystycznych jajnikow, po czym po nasteonym okresie i ponownym basaniu stwierdzono ze wsyzstko jest w porzadku. Ale wyniki badan nie sa w stu procentach dobre. Mam za malo progesteronu i kilku innych hormonow. Moje pytanie jest nastepujace. W tym miesicu zamist okresu dostalam ‚plamienie’. Trwa juz prawie dwa tyg. I zastanawiam sie czy to jest normalne ze to tyle trwa. Nie wiem czy znowu mam isc so ginekologa. Miesiac temu wykonalam wielszosc badan. Chcielibysmy sie zaczac starac o dziecko, max za rok i obawiam sie ze moge miec duzy problem z zajsciem w ciaze.
Diagnostyka i leczenie musi być oparte o dowody medyczne, a z Pani relacji trudno jest wyciągnąć wnioski. Niewątpliwie wymaga Pani rzetelnej diagnostyki i leczenia.

Witam,
Należy udać się do ginekologa a także wykonać pełną diagnostykę hormonalną, najlepiej w Oddziale Endokrynologii Ginekologicznej.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Oprócz badania USG obowiązują badania hormonalne,dopiero porównanie yych wyników pozwala stwierdzić zespół PCO.
Nawiasem mówiąc,przy PCO można zajść w ciążę,Zbyt niski poziom progesteronu należy uzupełnić/Duphaston lub Luteina/-stąd mogą być te plamienia
Miałem kiedyś młodą pacjentkę ,która współżyła z partnerem bez zabezpieczenia.
Od trzech miesięcy nie wystąpiła miesiączka,nie stosowała antykoncepcji ,ponieważ dwóch profesorów ginekologów z Dwóch różnych Klinik stwierdziło ,że nigdy nie zajdzie w ciąże
Po wykonani prze zemnie badania USG ,stwierdziłem ,zarodek,żywy wlk8/9 tyg ciążty
Pacjentka była w szoku ,ponieważ bardzo chciała zajść w ciżę
Trzeba udać się do ginekologa i zrobić USG. Miesiączki można regulować pochodnymi progesteronu np. Luteiną.
Powinna Pani mieć swojego lekarza .Takiego który Panią zna i pani sytuację . Do którego w ostateczności można zadzwonić z krótkim pytaniem a on nie uchyli się przed odpowiedzią ...Pozdrawiam Panią .
niestety nie uda mi się online postawić diagnozy ani rozwiać wszystkich Pani wątpliwości: zespół jajników policystycznych nie mija po miesiączce, na pewno jest to jakieś zaburzenie, ale nie umiem bez pełnych danych powiedzieć jakie, najlepiej, aby udała się Pani do lekarza, który po badaniu usg i analizie badań hormonalnych zaproponuje postępowanie
Przez rok może Pani stosować leki hormonalne z grupy tabletek antykonepcyjnych, dzięki czemu będą regularne cykle i przewidywalne krwawienia miesiączkowe. W przypadku planowania ciąży należy leki odstawić i sprawdzić jak przebiega cykl miesiączkowy , czy jest i kiedy jest jajeczkowanie. Często obserwuje się w zespole PCO zaburzenia owulacji, zatem należy leki poprawiające jakość jajeczkowania. Niekiedy wystarczą niewielkie dawki leku, który warto dobrać indywidualnie, czasem należy sięgnąć po laparoskopię, czyli leczenie operacyjne dające możliwość dokładniejszej diagnostyki i zarazem leczenia.BD
Z opisu wynika, że są problemy z funkcjonowaniem Pani organizmu. Proszę poszukać kompetentnego lekarza.
Szanowna Pani,
Oczywiście, że nie jest to normalne. Należy udać się do ginekologa.
Załączam ukłony,
CS
Witam,

to nie jest normalne. Zdecydowanie zalecam wizytę lekarską.
Pozdrawiam
Jeśli rozpoznano zespół PCO to żeby miała pani regularne miesiączki musi pani zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Najczęściej w tym zespole nie ma owulacji więc jeśli będzie pani się starała zajść w ciążę to potrzebna będzie stymulacja owulacji a na razie tabletka .
Szanowna Pani - plamienia w takim przypadku są mogą być spowodowane zaburzeniami czynnościowymi w pracy Pani systemu regulacyjnego najogólniej mówiąc. Należy Panią zbadać i zastanowić się nad przyczyną nieregularności a nie tylko proponować leki, które Panią "wyrównają". Niestety korespondencyjnie będzie z tym problem. pzdr Artur mazur kalisz
Przy takich przedłużających krwawieniach czy plamieniach należy wykonać USG ginekologiczne.
Witam uprzejmie, nie znam Pani pełnego stanu zdrowia( wywiad ,badanie usg,wyniki badan dodatkowych), nie mniej sugerując się charakterem miesiączek jakie Pani podaje, oraz stwierdzaniem pcos w przeszłości -możliwe, że ma Pani to schorzenie. Nie wyklucza ono starań o ciążę, tak więc spokojnie. Jeśli podejmą Państwo decyzje o staraniach o ciążęto proszę udać się do lekarza prowadzącego i wdrożyć adekwatne leczenie.
Pozdrawiam
Witam
Prosze zglosic sie do ginekologa zeby postawic ostateczne rozpoznanie, objawy,ktore Pani wymienia nie sa normalne.