Mam 23 lata i przygotowuję się do założenia aparatu ortodontycznego. Zalecenie ortodonty - usunięcie
1
odpowiedzi
Mam 23 lata i przygotowuję się do założenia aparatu ortodontycznego. Zalecenie ortodonty - usunięcie piątek górnych z lewej i prawej strony oraz ósemek górych z lewej i prawej. Z lewej strony przy usuniętej już 5-tce jest zniszczona, ukruszona czwórka(zęba prawie nie ma na zewnątrz, korzeń słaby, próchnica w środku), którą miałam wyleczyć pod mikroskopem. Pani stomatolog po wyjęciu lekarstwa stwierdziła że można się podjąć leczenia ale nie ma gwarancji powodzenia - raczej na pewno za jakiś czas z zębem zacznie się coś dziać szczególnie że przy aparacie będzie się on przesuwał. I teraz pytanie - czy lepiej zęba usunąć i wszczepić implant czy tego nie robić bo zaraz będę zakładac aparat i nie wiem czy nie jest to przeciwskazaniem. Co robić? jest jakas inna szansa ratunku takiego zęba?
Sporo zębów kazano Panu usunąć , jeżeli istnieje konieczność leczenia ortodontycznego to nigdy nie zaczynamy od implantacjibodkladamy ją na koniec leczenia
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Chciałbym kupić taki wibrator logopedyczny jakie państwo polecacie?
- Od sześciu lat cierpię na ból nogi prawej. Z powodu rwy kulszowej miałam dwa razy operowany kręgosłup, ponieważ w rezonansie uwidoczniona została przepuklina jądra miażdżystego na poziomie L5/S1. Kontrolne badania rezonansem wykluczyły występowanie ucisku na nerw kulszowy na tym poziomie. Ponieważ…
- Jestem w 25 tygodniu ciąży i zauważyłam, że na skórze pojawiają się nowe znamiona, a stare ciemnieją. Chciałabym, żeby obejrzał je lekarz. Czy lepiej to zrobić już po porodzie, czy teraz?
- Mam problemy z kręgosłupem (dyskopatia przesunięte kręgi,kifoza piersiowa)jakie leczenie będzie najodpowiedniejsze?masaże,ćwiczenia inne metody?
- Mam problem, otóż polega on na zaburzeniach seksualnych, mam 19 lat, jestem w klasie maturalnej i dziewczynę, z którą jestem już pół roku, od 3-4 miesięcy uprawiamy seks a raczej staramy się to robić dosyć często, na początku zaczynało się normalnie od pieszczot później seks oralny przy pierwszym…
- Ostatnio wydarzenia w moim życiu spowodowały, że pogorszył się mój stan i mam depresję. Dostałam Setaloft 50mg i biorę już 3 miesiąc. Zauważyłam jednak dziwne niepokojące mnie objawy. Nie wiem czy to wina depresji, leku czy jeszcze innych problemów - otóż mam problemy ze skupianiem się, zebraniem…
- Mam pytanie odnośnie mojego 6 letniego synka. Otóż nagle pogorszył mu się wzrok. Mówi, że czasami widzi muchy ( miewa mroczki?), często przymruża oczy aby coś przeczytać. W badaniu wyszło mu -1 i -0,75. Czy to pogorszenie wzroku to efekt chwilowy czy też już stała wada i jakie mogą być tego przyczyny?
- Jestem zainteresowana zabiegiem kwasem zeby usunac linie marionetki .Ile ten zabieg u Pani kosztuje i jakie jest stężenie kwasu , czyli na jak długo wystarcza ?
- Mam hiperprolaktynemię z gruczolakiem na przysadce oraz małą niedoczynność tarczycy, czy przy takich schorzeniach można by było zastosować odpowiednią dietę? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
- Chciałabym się dowiedzieć czy przy swoich problemach zdrowotnych tj. Hiperprolaktynemia z gruczolakiem na przysadce i prawdopodobnie niewielka niedoczynność tarczycy, można by było uregulować te hormony odpowiednią dietą?? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.