Mam 23 lata i problem ze wzwodem podczas pieszczot z dziewczyną. Ona miała partnera seksualnego, ja

3 odpowiedzi
Mam 23 lata i problem ze wzwodem podczas pieszczot z dziewczyną. Ona miała partnera seksualnego, ja robiłem to pierwszy raz. Po 4 próbach w końcu się udało, jednak problem nadal jest.. jestem mega nakręcony a mimo to nie potrafię długo utrzymać wzwodu lub w ogóle go nie ma. Co może być przyczyną? I do kogo w ostateczności zgłosić się o pomoc?
I znów ten sam problem, zaburzenia wzwodu na podłożu psychogennym, proponuję jednak wizytę u lekarza seksuologa. Można Panu pomóc, bez problemu...

Szanowny Panie,
prawdopodobną przyczyną problemu ze wzwodem może być młody wiek (co jest istotne dla zaburzeń na tle psychogennym) i brak wcześniejszych doświadczeń seksualnych z kobietą. Tym samym kontakt fizyczny może stanowić źródło stresu, ponieważ wiąże się z samooceną jako mężczyzny i partnera seksualnego oraz faktyczną/przewidywaną/wyobrażoną oceną ze strony partnerki, która doświadczenie już posiada.
Warto podkreślić, że mówi Pan, iż jest zdolny do osiągania i czasowego utrzymania wzwodu, toteż w celu uzyskania prawidłowej diagnozy warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą, który na podstawie wywiadu z Panem ustali m.in.:
1. w jaki sposób objawia się problem ze wzwodem podczas pieszczot z dziewczyną?
2. w jaki sposób przebiegał Państwa pierwszy kontakt fizyczny i czy np.: jakieś elementy sytuacyjne mogły wpłynąć na pojawienie się problemu?
3. czy wcześniej, np.: podczas ewentualnie podejmowanych czynności autoerotycznych również pojawiały się problemy z uzyskaniem wzwodu?
4. czy dochodzi do erekcji spontanicznych?
5. jaki typ stymulacji (np.: pieszczot) wpłynął na osiągnięcie erekcji podczas 4 próby?
6. w jaki sposób Państwo rozmawiacie ze sobą nt. bliskości, intymności?
7. jakie są Państwa relacje?
8. jaki styl życia Pan prowadzi?
9. czy wystepują jakieś problemy zdrowotne, etc?
Pomoc zależy od uzyskanych od Pana informacji.
Wskazana jest wizyta u lekarza seksuologa lub psychologa seksuologa. Podobne problemy mają najczęściej podłoże stresowe. Pomoc jest jak najbardziej możliwa. Proszę nie czekać i jak najszybciej zgłosić się po wsparcie, aby zacząć w pełni korzystać z radości jaka niesie życie seksualne!