Mam 23 lata i ogromny problem z emocjami oraz uczuciami. Bardzo rzadko otwieram się na tyle, by obda

5 odpowiedzi
Mam 23 lata i ogromny problem z emocjami oraz uczuciami. Bardzo rzadko otwieram się na tyle, by obdarzyć kogoś uczuciem, a kiedy się to udaje, niestety najczęściej zostaję odrzucona. Jest pewien mężczyzna, który szanuje mnie, daje poczucie bezpieczeństwa - właściwie daje mi to, czego oczekuję, tylko ja nic do niego nie czuję... Dziś jest, jutro mógłby zniknąć z mojego życia i nie poczułabym żadnej różnicy. Dodatkowo, sytuacja ta sprawia ogromną frustrację, którą nieustannie czuję a która przeradza się w zachowania przejawiające się agresją z mojej strony. Jestem nerwowa, śpię z zaciśniętą szczęką, mam ogromne migreny, jestem ogólnie nieszczęśliwa. Robię rzeczy, które sprawiają mi przyjemność, ale trwa to krótko i ostatecznie czuję się smutna, bez życia. Nie potrafię podjąć decyzji zarówno w swoim życiu uczuciowym, jak i zawodowym. Czy takie "zachowanie" kwalifikuje się na terapię/wizytę u psychologa, bądź psychiatry?
Każde cierpienie wewnętrzne „kwalifikuje” do podjęcia psychoterapii. Z listu, który Pani napisała wynika, że nie jest Pani szczęśliwa. Nie radzi Pani sobie z emocjami, a właśnie psychoterapia pozwala je poznać i nauczyć się je rozumieć, okazywać, nazywać, znaleźć przeczynę ich powstawania i ogólnie zaprzyjaźnić się z nimi. To właśnie emocje kierują naszym życiem, postawami, zachowaniami, spostrzeżeniami, jakością kontaktów z innymi ludźmi i wieloma innymi, ważnymi obszarami naszego funkcjonowania. Proszę o nie zadbać. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,
Zachęcam Panią do skorzystania z konsultacji psychoterapeutycznej. Spotkanie z psychoterapeutą pomoże Pani rozwiązać dylematy i problemy z którymi się Pani zmaga w życiu codziennym.
Pozdrawiam serdecznie,
Zbigniew Marciniak
Dzień dobry,

dostrzegam cierpienie psychiczne w Pani słowach. W takiej sytuacji, gdy emocje są głównie negatywnie i miast działać motywująco, powodują moc cierpienia, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Pomoże wraz z Panią odnależć źródło bólu, nauczy radzić sobie z wyzwaniami, zarządać emocjami i minimalizować wydźwięk różnych stresorów. W trakcie współpracy z terapeutą może Pani zbudować tzw. bezpieczne miejsce (które w momentach kryzysu, stresu pomaga przywrócić równowagę emocjonalną) i skupić się na zmianie dysfunkcjonalnie przechowywanych doświadczeń w rozwiązania adaptacyjne z korzyścią dla Pani zdrowia fizycznego i psychicznego. Warto zadbać o siebie, by przyszłość jawiła się jako wyzwanie, które może przynieść oczekiwane, pozytywne zmiany i być źródłem pozytywnych emocji.

Życzę zdrowia i trzymam kciuki za Pani pozytywne zmiany.

dr Monika Gmurek

Dzień dobry. Opisywane przez Panią trudności jak najbardziej mogą być przedstawione psychoterapeucie. Następnie wspólnie z nim zastanowi się Pani, jaki rodzaj pomocy będzie dla Pani najlepszy. Być może właśnie psychoterapia? To proces, którego celem jest m.in. pomoc klientowi w rozpoznaniu swoich potrzeb. Terapia może się okazać również skuteczna w przypadku osób mających trudności w podejmowaniu decyzji. Zachęcam, by spróbować. Pozdrawiam.
Witam. To o czym Pani pisze jak najbardziej nadaje się na terapię. Życzę powodzenia i zadbania o siebie.