Mam 23 lata i od dwóch tygodni wyskakują mi dziwne plamy na ciele. Alergolog wykluczył alergie, derm

1 odpowiedzi
Mam 23 lata i od dwóch tygodni wyskakują mi dziwne plamy na ciele. Alergolog wykluczył alergie, dermatolog także nie wie co to może być. Lekarz internista zalecił mi badania krwi oraz moczu, czekam na wizytę z wynikami. Plamy są lekko odstające, ciemno różowe z jaśniejszym, żółtawym/zielonym środkiem. Nic nie swędzi i nie boli. Wyskakują na wewnętrznej strony przedramienia, biodrach, pośladkach, jednej stronie brzucha, są to pojedyncze przypadki. Najpierw pojawia się mały pęcherzyk różowy, a następnie się powiększa i zmienia wygląd na opisany powyżej. Jak już się pojawiły to od 2 tygodni nie schodzą, raz bledną, a następnie znów zaostrzają swój wygląd. Badania krwi są raczej ok, od roku mam tylko powiększone limfocyty 46,9% oraz Monocyty 10,6%, rok temu limfocyty - 41,2 % monocyty 11,8%. Wszystko inne w normie, TSH 3,980 co rozniez mieści się w normie, pH moczu 7,0 również w normie. Czy coś może być powodem powstawania takich wyprysków? Czekam na wizytę u lekarza, jednak każdy mnie odsyła z kwitkiem. Sprawdzałam również czy w domu nie ma jakowegoś robactwa, jednak nic na to nie wskazuje.
Je wypowiem się na temat zmian skórnych ale wynik TSH dla 23 łatki jest nieprawidłowy.