Mam 21 lat, jestem studentką. W ciągu ostatniego półrocza kilka razy przydarzyła mi się jednodniowa

3 odpowiedzi
Mam 21 lat, jestem studentką. W ciągu ostatniego półrocza kilka razy przydarzyła mi się jednodniowa biegunka. Pierwszy raz było to w sierpniu na wycieczce zagranicznej, następnie w pierwszym i trzecim tygodniu października, oraz ostatnio, w połowie grudnia. Luźne wypróżnienia pojawiały się z rana i z pomocą stoperanu ustępowały do wieczora (około 3-4 luźne stolce). Ostatnim razem zamiast stoperanu zastosowałam węgiel aktywowany, także pomógł. Oprócz tego żadne szczególne objawy nie występują, bóle brzucha czy wzdęcia okazjonalnie, jak u każdego. Zdarzały się także nudności, choć mogły być skutkiem ubocznym przyjmowanej antykoncepcji. Czy powinnam zgłosić się do lekarza w celu skierowania na badania kału lub inne?
Myśle, że doprecyzowanie wywiadu i badanie lekarski może oszczędzić dalszej diagnostyki,.

Zapraszamy na konsultację. Oprócz badania kału w kierunku ew. zakażenia trzeba będzie wykonać dodatkowe badania w celu wykluczenia innych przyczyn ww. dolegliwości.
Dzień dobry. W mojej opinii powinna Pani skorzystać z bezpośredniej konsultacji gastroenterologicznej. Pozdrawiam