Mam 21 lat i stwierdzono u mnie kłykciny kończyste w okolicach odbytu. Pani dermatolog przepisała mi

7 odpowiedzi
Mam 21 lat i stwierdzono u mnie kłykciny kończyste w okolicach odbytu. Pani dermatolog przepisała mi Aldara 5% Krem, ale polecała również operacje laserem...Co jest bardziej skuteczne? Zastanawiam się jaki byłby koszt takiego zabiegu i jak on wygląda, czy jest potrzebna hospitalizacja? W jakim szpitalu w Bielsku-Białej najlepiej sie jej poddać?
Dzień dobry

Leczenie miejscowe kremem jest dość skuteczne. Jednak metody chirurgiczne cechują się największym odsetkiem powodzenia.
Choroba jest przewlekła i może nawracać.

Pozdrawiam
Jasiuk

Dzień dobry.
Leczenie farmakologiczne kłykcin kończystych jest dość ograniczone. Dużo lepszym sposobem jest chirurgiczne usunięcie kłykcin np: laserem CO2 czy narzędziami elektrochirurgicznymi. Zabiegi usunięcia niewielkich kłykcin może być wykonany ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym i nie wiąże się z koniecznością pozostania w szpitalu.
Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja chirurgiczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry! Leczenie elektrochirurgią powinno być uzupełnione leczeniem Aldarą. Nie potrafię doradzić w jakim szpitalu może się Pan leczyć w Bielsku-Białej. Hospitalizacja nie zawsze jest konieczna. Pozdrawiam
Szanowna Pani, ja pracuję w Łodzi. Zapraszam.
Witam, laser będzie zdecydowanie bardziej skuteczny. Koszt zabiegu zależy od placowki. Niestety nie znam nikogo w Bielsku.
Maść jest skuteczna ale w odbycie ciężko ją podać w punkt na kłykciny. Laser skuteczny, lepszy niż wycięcie szpitalne, ale przy dużych zmianach potrzebny anastezjolog (tylko w szpitalu). Potrzebne badanie by konkretnie polecic co robic
Wykonujemy zabieg laserem CO2 w znieczuleniu w procedurze jednodniowej.
Koszt zabiegu - od 1800 zł. Konieczna konsultacja przed zabiegiem.