Mam 21 lat i mam pytanie dotyczące plomby srebrnej w zębie. Jestem za granicą i bylam u dentysty i m

3 odpowiedzi
Mam 21 lat i mam pytanie dotyczące plomby srebrnej w zębie. Jestem za granicą i bylam u dentysty i mam do leczenie 3 zęby i na koniec dentysta chce mi założyc plomby srebrne, a czytałam dużo że tych plomb lepiej nie zakladać bo szkodzą zdrowiu. I mam mieć robione te zęby na nastepnej wizycie i nie wiem czy sie zgadzać na te plomby.
Prosze przyjecha do nas do rojekdental.pl dostanie pani plomby w kolorze zęba

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam ,zalecam wypełnienia kompozytowe w kolorze zęba są estetyczniejsze i mają lepszą adhezję (siłę wiązania i szczelność do tkanek twardych zęba), natomiast wypełnienia srebrne-amalgamatowe przewodzą dobrze bodźce termiczne, ciepłe i zimne pokarmy mogą powodować nadwrażliwość oraz takie wypełnienia wymagają większej preparacji przez dentystę tkanek zęba, z upływem czasu wypełnienia srebrne mogą powodować przebarwienie całego zęba albo spowodować jego pękanie ponieważ są zakładane na zasadzie wklinowania a nie adhezji (przyklejenia) do struktur zęba.

Pozdrawiam.
Jeżeli jest konieczność wymiany srebrnych plomb to zastępuje się je plombami w kolorze zęba lub wykonuje wkłady koronowe typu onlay,overlay .

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.