Mam 20 lat. Współżycie zaczęłam od lutego 2017 roku . Dodam też ,ze mam implant od maja 2017 roku

4 odpowiedzi
Mam 20 lat.
Współżycie zaczęłam od lutego 2017 roku . Dodam też ,ze mam implant od maja 2017 roku . No i mam problem ,związany z seksem. Przy współżyciu bardzo mnie boli ,czasem piecze ,mam parcie na mocz ..czasami ale rzadko nie boli mnie nic ,no ale nie odczuwam żadnej przyjemności tak jakby wszystko było mi jedno (nic nie czuje) Byłam u endokrynologa sprawdzić hormony i tarczyce jest wszystko ok ,z małym spadkiem libido . Nigdy nie jestem nawilżona ,rzadko odczuwam potrzebę na seks ale to bardziej przez strach przed bólem . Dodam też ,ze boli mnie nawet przy wkladaniu globulek dopochwowych. Byłam u ginekologa wielokrotnie i powtarza to samo ,ze z budową pochwy wszystko tez w porządku . Nie mam pojęcia co mi jest . Proszę o pomoc . Czy to moxe być Pochwica ?
Dzień dobry,
dyspareunia nieorganiczna- ból narządów płciowych w czasie stosunku nie spowodowany stanem somatycznym,
proszę udać się do seksuologa. Proponuję również zrobić badanie moczu. Pisze Pani o implancie (jaki?) Czy miała Pani oznaczone estrogeny i prolaktynę? Za odpowiednie nawilżenie pochwy odpowiedzialne są wytwarzane przez jajniki estrogeny.
Jeżeli jest właściwy poziom wszystkich hormonów czy gra wstępna jest wystarczająca dla Pani potrzeb?
Pozdrawiam ES

Szanowna Pani,
jestem daleki od diagnozowania na odległość. Zalecam spotkanie z lekarzem seksuologiem. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Chodzi o to, by dobrze je poznać i w konsekwencji najlepiej Pani pomóc.
Pani współżyje a przy pochwicy nie da rady. Tu chodzi o ból. Najlepiej wybrać się do specjalisty seksuologa, który przeprowadzi dogłębny wywiad i na pewno pomoże zniwelować ból. Proszę spróbować globulek Gynauxil do nawilżenia pochwy.Pozdrawiam
Szanowna Pani,

nie pisze Pani o jaki implant chodzi. Brak tej informacji wpływa i u innych też powinien wpływać na ostrożność w doradztwie. Proszę o więcej szczegółów. Gdyby zdecydowała się Pani na konsultację u psychologa, należy zabrać wyniki badań lekarskich oraz przygotować się do szczegółowego wywiadu w zakresie trudności, o których Pani wspomina. Budowa narządów genitalnych nie jest jedynym, choć ważnym czynnikiem, jaki należy brać pod uwagę przy stawianiu diagnozy różnicowej, czyli takiej, która ma wskazać, czy źródło problemów jest natury biologicznej, biologiczno-psychicznej czy psychicznej.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek