Mam 20 lat. Przy porodzie doznałem porażenia splotu barkowego lewej reki. Uszkodzenie nerwów. Prawdo

2 odpowiedzi
Mam 20 lat. Przy porodzie doznałem porażenia splotu barkowego lewej reki. Uszkodzenie nerwów. Prawdopodobnie jest to porażenie typu Erba i Duchenne'a. Znalazłem to w internecie i opisy takowego pasują do mojego schorzenia. Może opiszę jak to wygląda. Ruchy, których nie jestem w stanie wykonać to uniesienie ręki ponad głowę i za głowę, nie mogę całkowicie wyprostować ręki w łokciu, odwodzenie ręki do tyłu też nie wchodzi w grę. Przedni i tylni akton obręczy barkowej są bardzo niewielkie, można powiedzieć że mocno zaniknęły. Ręka jest również krótsza od ręki zdrowej w fragmencie pomiędzy łokciem a barkiem. Moje pytanie do Państwa czy istnieje jakaś szansa, zakładam że jedynie operacyjnie, aby przywrócić choć częściowo sprawność i wygląd tej ręce? Czy polecają Państwo jakiegoś specjalistę w Krakowie, który się tym zajmuje. Pozdrawiam.
Szanowny Panie, proszę skontaktować się ze specjalistą w dziedzinie odpowiedniej do opisanego schorzenia. Z uszanowaniem. Wojciech Kopytek.

Zachęcam do poszukania takiego doświadczonego fizjoterapeuty na liście certyfikowanych terapeutów metody Vojty .Taki specjalista dokona funkcjonalnej oceny ręki i realnie oceni możliwości w zakresie przywrócenia jej sprawności.Pozdrawiam serdecznie.