Mam 20 lat. Mój problem polega na tym, że od kilku dni odczuwam kłucie i ucisk w klatce piersiowej.

2 odpowiedzi
Mam 20 lat. Mój problem polega na tym, że od kilku dni odczuwam kłucie i ucisk w klatce piersiowej. Niekiedy ból potrafi być dosyć silny. Dodam, iż teraz dosyć dużo się uczę sesja itp., mało śpię i czuję się zmęczona, muszę się też przyznać do jednej rzeczy, że zaczęłam popijać napoje energetyzujące, czy to może mieć jakiś wpływ? bo zaczynam się trochu obawiać, gdyż kłucie i bol nie mijają.
Jeżeli tolerancja wysiłku jest dobra i są to jedyne dolegliwości, to ich charakter sugeruje, że są to bóle ze ściany klatki piersiowej. Proponuje rozciąganie, magnez 6-8 tabl./dobę przez kilka tygodni a doraźnie ibuprofen 200 mg. W razie utrzymywania się lub nasilenia dolegliwości proszę zgłosić się do lekarza.

Dzień dobry! Najprawdopodobniej jest Pani przemęczona i dolegliwości powinny ustąpić, kiedy odpocznie Pani, wyśpi się, zacznie regularnie uprawiać wysiłek fizyczny i odstawi używki. Jeśli bóle będą nawracały należy zgłosić się do lekarza POZ.