Mam 20 lat i od kiedy tylko pamiętam odczuwam strach. Ciężko jest mi to wytłumaczyć, ale gdy jestem

2 odpowiedzi
Mam 20 lat i od kiedy tylko pamiętam odczuwam strach. Ciężko jest mi to wytłumaczyć, ale gdy jestem sama to często muszę się odwracac, żeby upewnić się że nikt za mną nie stoi. W domu nie potrafiła bym stanąć na środku pokoju z zamkniętymi oczami, bo nie wiem wtedy co jest za mną, musiałabym stać przy ścianie. Od zawsze śpię cała przykryta kołdrą, muszę mieć głowę schowaną, bo przeraża mnie to, że gdy otworzyła bym oczy to ktoś mógłby nade mną stać. Przeszkadza mi to w codziennym życiu, ponieważ często rodzice musieli wieczorem chodzić ze mną do łazienki, teraz już ich nie wołam ale dalej jest to dla mnie problem gdy jest już wieczór lub noc i wszyscy w domu śpią. W nocy nie pójdę nigdzie sama, nawet do sąsiedniego pokoju. Gdy jest za głośno i nie słyszę co się dzieje za mną to też odczuwam strach, np podczas odkurzania, muszę się odwracac co chwilę. Jak zobaczę w telewizji, że ktoś się komuś pojawił w lustrze (nawet nie musi to być jakiś duch z horroru) to później sama się boję, że też go zobaczę w lustrze. Myślałam, że z wiekiem mi to przejdzie, a jednak nawet odczułam ostatnio że jest coraz gorzej. Nie znalazłam informacji na internecie, nie wiem co z tym zrobić. Jak mam sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z Pani opisu rozumiem, że przeżywa Pani w życiu dużo lęku, co powoduje pewne trudności i dyskomfort w życiu. Warto w tym przypadku udać się do specjalisty po pomoc, tzn. psychoterapeuty i/lub do psychiatry, którzy po diagnozie Pani problemów mogą pomóc zmniejszyć lęk. Z całego serca trzymam kciuki i wierzę, że upora się Pani ze swoimi trudnościami! Pozdrawiam :)

Niekiedy demony przeszłości powracają w dorosłym życiu. Aby się z nimi uporać zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam