Mam 2-letnią córkę, która od paru miesięcy budzi się z histerycznym krzykiem w nocy. Zaczyna energic

1 odpowiedzi
Mam 2-letnią córkę, która od paru miesięcy budzi się z histerycznym krzykiem w nocy. Zaczyna energicznie rzucać się na łóżku, ma otwarte oczy jednak nie ma z nią kontaktu. Jeszcze większym wrzaskiem reaguje na próby przytulenia, na dotyk, na głos mój i męża, na zapalenie światła. Podczas tych epizodów dziecko jest "napięte jak struna". Wszystko nagle mija, gdy dziecko się obudzi, wtedy zaczyna sobie mówić i bawić się, nie chce spać już. Epizody trwają 5-15min i występują po zaśnięciu w godzinach 1-4 w nocy. Nie zdarza się to w każdą noc jednak co noc dziecko śpi nie spokojnie, wierci się itp. Staram się wyciszyć ją przed spaniem- kąpiel, czytanie bajek, śpiewanie kołysanek ale na nic moje starania. Przez te nocne napady w dzień dziecko jest marudne, nerwowe i zmęczone. Pediatra nie stwierdził nic złego w takim zachowaniu, twierdząc, iż jest to "niedojrzałość układu nerwowego", pasożyty również zostały wykluczone. Czy powinnam udać się mimo wszystko na konsultację do specjalisty?
Pewne nieprawidłowości w architektonice snu i małych dzieci rzeczywiście wynikają z rozwoju mózgowia, jednak jeśli czuje się Pani zaniepokojona polecam konsultację u psychiatry dziecięcego lub neurologa dziecięcego.