Mam 19 lat. Sama dokładnie nie znam przyczyny swoich problemów, które widzę od zawsze. Jednakże mój główny problem to brak akceptacji błędów, które popełniłam jako dziecko. Nie mogę przez to jeść, mam problemy ze spaniem, nie mogę myśleć o niczym innym jak o tym jak zła jestem osobą, przez wszystkie te błędy. Już kiedyś mnie to meczylo, ale zapomniałam po czasie, jednakże wróciło z podwójną siłą. Wyczytałam, że trzeba sobie wybaczyć, a nie zapomnieć, tylko nie wiem jak. Nie umiem o takich rzeczach powiedzieć chłopakowi, czy przyjaciółką. A ze strony psychologa boję się nie zrozumienia, tego ze oceni mnie zbyt surowo, że nie będzie umiał pomóc, że będzie mnie widział tylko jako osobę, która nie zasługuje na jakamkolwiek pomoc. Sama nie wiem czy popadam już w pranoje i krzywdzie się specjalnie, bo uważam, że na to zasługuje czy potrzebuje lekarza.
mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Dzień dobry, psycholog to osoba, która nie ocenia stara się zrozumieć osobę, która przychodzi do niego po pomoc, wsparcie. Ponad to powinien posiadać wiedzę i doświadczenie, które umożliwi mu znalezienie przyczyny problemów pacjenta/klienta i zaproponować właściwe rozwiązanie. Zachęcam Panią do umówienia się na konsultację psychologiczną. Warto dać sobie pomóc. Pozdrawiam. Agnieszka Bąk

Uzyskaj wszystkie odpowiedzi podczas konsultacji online

Umów się na konsultację online i zapytaj specjalistę o wszystko, bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
mgr Anna Bernatowska
mgr Anna Bernatowska
Psychoterapeuta, Psycholog
Warszawa
Witam, zachęcam do wizyty u psychoterapeuty. Rozumiem, że zranienia jakich Pani doświadczyła i niezrozumienie powodują lęk przed otworzeniem się przed obcą osobą, ale potrzebuje Pani pomocy, ponieważ nieszczęście jakiego Pani doświadcza przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Trudno jest zapomnieć i wybaczyć czegoś co pozostawiło głęboka ranę, ale ulgę może przynieść przepracowanie tego na psychoterapii. Zapraszam. Pozdrawiam Anna Bernatowska

mgr Aleksandra Gnacek
mgr Aleksandra Gnacek
Psychoterapeuta, Psycholog
Zabrze
Dzień dobry. Wyobrażam sobie, że to, z czym się Pani mierzy, musi być bardzo trudne. Rozumiem też nieufność wobec obcej osoby i obawę przed oceną. Nie sposób wypowiadać się w imieniu wszystkich terapeutów, jednakże z założenia psychoterapeuta to osoba, której rolą i celem jest pomagać, a także akceptować klienta bez oceniania go. Trudno mi wyobrazić sobie, jakie błędy z dzieciństwa może mieć Pani na myśli, wyraźnie jednak widać trudność z wybaczeniem ich sobie. Gorąco zachęcam, by spróbowała Pani psychoterapii. To dobry sposób na nabranie dystansu, spojrzenie z nowej perspektywy, przepracowanie trudnych doświadczeń i nauczenie się radzenia sobie z emocjami. Myślę, że taka praca mogłaby Pani bardzo pomóc. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie.

 Izabela Nowakowska
Izabela Nowakowska
Psycholog
Warszawa
Z twojego opisu wynika, że od dziecka dręczysz się negatywnym myśleniem, które wg mnie zmierza byś stała się perfekcyjną osobą, która bezbłędnie wykona każdą czynność. To oczywiście jest nie możliwe, gdyż każdy człowiek uczy się tylko drogą prób i błędów.
Próby zaprzestania takiego myślenia jak też wybaczenie sobie przyniosłyby ci dużą ulgę, jednak na tym etapie pracy nad sobą, też są nie możliwe do osiągnięcia.
Twoja dolegliwość podpada pod zaburzenia myślenia, z którymi doświadczony psycholog lub psychoterapeuta wie jak pracować.
Na początku potrzeba byś spisała jakie myśli przychodzą ci do głowy i pogrupowała je na negatywne oraz konstruktywne. Następnie, jakie ponosisz konsekwencje niekonstruktywnego myślenia.
W efekcie dalszej pracy ze specjalistą np. metodą behawioralno-poznawczą, to ty będziesz mogła wybrać co chcesz myśleć a nie myśli będą rządzić tobą.

mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Dzień dobry. Proszę wyszukać dobrego psychologa/psychoterapeuty i na pewno nie będzie Pani oceniać, tylko wesprze Panią w rozwiązywaniu tych dolegliwości z którymi się Pani zmaga. Nie ma nic złego z skorzystania z pomocy specjalisty, po prostu zadba Pani o swoje zdrowie psychicznie. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

mgr Magdalena Rachubińska
mgr Magdalena Rachubińska
Psycholog, Psychoterapeuta
Łódź
Witam serdecznie, To bardzo trudne o czym Pani mówi. Wiele w tym bólu i zagubienia. Trudno jest zaakceptować błędy, przeszłość, dawne wydarzenia, ale bardziej niż pewne jest to, iż czasu nie da się cofnąć. Pozostaje więc pytanie, czy chce Pani utrudniać swoje funkcjonowanie czymś, co pozostaje niezmienne, czy nie lepiej podjąć próbę wspomnianego przez Panią wybaczenia sobie samej? Odnoszę wrażenie, że w Pani wypowiedzi znajduje się odpowiedź, bo obecny stan nie jest satysfakcjonujący. Ponadto zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty - nie ocenia i próbuje zrozumieć najlepiej jak potrafi. Warto spróbować! Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.