Mam 19 lat na padaczkę mlodziecza choruje od 5 lat , mialam 2 napady przed stwierdzeniem choroby ( u
2
odpowiedzi
Mam 19 lat na padaczkę mlodziecza choruje od 5 lat , mialam 2 napady przed stwierdzeniem choroby ( utrata przytomności ) później żadnych napadów nie było do dziś czuje dobrze. Przyjmuje depakine chrono 300 rano i depakine chrono 500 na noc . Jestem w ciąży i pytanie jest tu .. czy dziecku nic nie będzie ? Czy te leki nic mu nie zrobią ? ://
Leków przeciw padaczkowych nie odstawia się w ciąży.Trzeba niestety brać je dalej ponjewaz odstawienie może wywołać napad .powinno wszystko być dobrze , ale musi być ścisłą kontrolą ginekologa
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
dr n. med., prof. uczelni Andrzej Żytkowski
Lekarz rehabilitacji medycznej, Neurolog, Anestezjolog
Łódź
Szanowna Pani,
to pytanie należy zadać prowadzącego Panią lekarzowi. On oceni ryzyko ew. odstawienia leku, lub zmianę terapii w kontekście ciąży.
dr Andrzej Żytkowski
to pytanie należy zadać prowadzącego Panią lekarzowi. On oceni ryzyko ew. odstawienia leku, lub zmianę terapii w kontekście ciąży.
dr Andrzej Żytkowski
Podobne pytania
- Witam mam pytanie od wczoraj boli mnie gardło w nocy dość mocno miałem gastroskopię i stwierdzono gerd oraz przepuklinę rozworu przełykowego dzisiaj pieczę mnie w mostku czy ten ból ma związek z tymi schorzeniami pozdrawiam
- Witam, pytanie kieruję do doktor Wróblewskiej-Klapsy. W skrócie opisze przypadek mojej 12-letniej córki i zwracam się z ogromną prośbą o opinię. W 2015r. córka wybiła stałą górną jedynkę ząb 2.1. Po kanałowym leczeniu ząb został odbudowany korzystając z wypełnienia szklanego. W marcu…
- Odebrałem wynik MR kręgosłupa L-S i chciałbym wiedzieć co oznacza dla Mnie i cy potrzebny jest zabieg : " Obniżenie sygnału i wysokości krążków m-k l4/l5 oraz l5/s1.Nierówny zarys blaszek granicznych trzonów na tych poziomach (osteochondrosis erosiva) oraz zmiany zwyrodnieniowe trzonów l4…
- Witam, jak zmobilizować stawy barkowe? Podczas ćwiczeń na siłowni nie jestem w stanie wykonać niektórych ruchów ponieważ w prawym baru cały czas coś strzela lub mam wrażenie, że zaraz wypadnie. Leżąc płasko nie jestem w stanie przenieść nawet małego ciężaru za głowę, nawet przy zgiętych łokciach.…
- Dzień dobry. Niestety żaden reumatolog nie odpowiedział na moe pytanie a pytałam, czy w fazie remisji przy RZS, trzeba nadal zażyać lekarstwo. W moim przypadku jest Sulfazain EN 2razy dziennie po 2 pastylki. Wszystkie wyniki krwi i wątrobowe, oraz opad są prawidłowe. Z góry serdecznie dziękuję…
- Mam 32 lata ,4,5 Miesiąca temu urodziłam dziecko nie miałam żadnych powikłań,Po 2 Miesiącach po wstaniu z łóżka rano przewróciłam się bo miałam straszne zawroty głowy i tak zostało do dziś trwa to już 2,5 miesiąca,są to zawroty jednostronne przy próbie położenia się lub zmianie pozycji oraz przy…
- Dzień dobry, na problem z zębem otrzymałam antybiotyk Clindamycin profilaktycznie jedna tabletkę Flumyconu 150 przeciw ewentualnym infekcjom grzybiczym, zapomniałam jednak dopytać: kiedy mam wziąć Flumycon? Czy pod razu, czy też nie ma to znaczenia? Dziekuję.
- Witam moje pytanie mam podwyższone PSA od 6 do 8 wynik się waha czy mogę zastosować terapię hormonalną testosteronem gdzie mogę to wykonać i gdzie mogę wykonać biopsję fuzyjną
- Witam, Wczoraj bylam w aptece, pozniej zobaczylam,ze stal przede mna chlopiec z ospa. Trwalo to chwilke jakies 2 minuty Czy moglabym sie zarazic? Mam miesieczne dziecko w domu dlatwgo pytam.
- Dzień dobry, Czy wykonuje Pani badanie, polegające na ocenie ruchomości gałki ocznej?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.