Mam 19 lat i od kilku lat non stop wypadają mi włosy....w wieku gimnazjalnym leczyłam się szpitalnie

2 odpowiedzi
Mam 19 lat i od kilku lat non stop wypadają mi włosy....w wieku gimnazjalnym leczyłam się szpitalnie na łojotokowe zapalenie skóry głowy....chciałabym się zapytać na jakie badania się udać by wykryć przyczynę lub ogólnie co mogę z tym zrobić
Dzień dobry. Jeżeli ma Pani łupież to leczymu łuoież np. szamponami lub tabletkami p/grzybiczymi. Jeżeli nie będzie leczenia ,będzie Pani gubiła włosy cały czas dopóki ta choroba jest poza kontrolą.Jeżeli nie ma łupieżu to zanim wybierze się Pani do dermatologa ( a nie do tricho-cośtam) proszę zrobić badania hormonalne/Oto lista : Progesteron,Estradiol FSH.LH, testosteron .DHEA( lub zamiennie DHEA-s)TSH, prolaktynę . Można dodatkowo zrobić proste badania typu : morfologia,OB, poziom ferrytyny ( zamiast poziomu żelaza ). Po tym wszystkim można zrobić Trichogram ( lub trichoskan ).
Z poważaniem dr Piotr Mazur. Kraków .Wadowice Proszowice.

Decydujący będzie wynik konsultacji dermatologicznej z dermoskopią skóry głowy - należy udać się do lekarza specjalisty dermatologa który zajmuje się tą tematyką.