Mam 18 lat i niedawno Pani doktor przepisala mi lek Atywia daily. Na ulotce zauwazylam ze jest wiele ostrzezen na temat przyjmowania lekow w przypadku zakrzepicy. Nie mam stwierdzonych problemow z krzepliwoscia krwi (nie wykonywalam jeszcze badan), jednak moj tata choruje na miażdżycę - jest po amputacji nogi. Zastanawiam się czy mogę zacząć brać leki i w razie ewentualnych problemow zglosic sie do lekarza czy jednak sie wstrzymac i wykonac badania? Po jakim czasie przyjmowania moga wystapic skutki uboczne? Czy przyjecie jednego opakowania tabletek moze wywolac problemy z krzepliwoscia krwi/zatorami.
Bardzo proszę o odpowiedź
Dziękuję i pozdrawiam
dr n. med. Zbigniew Strzelczak
dr n. med. Zbigniew Strzelczak
Ginekolog, Lekarz medycyny estetycznej
Częstochowa
w Pani wieku nie przewiduję takich powikłań Badania wystarczy wykonywać raz w roku

Witam,
Aby określić ryzyko zakrzepicy dla Pani musiałbym znać historię choroby Pani ojca. Jeśli miał on zakrzepicę żylną, samoistną to wskazane byłoby wykonanie badań u Pani a leki hormonalne są wtedy przeciwwskazane.
z poważaniem
Tomasz Łabiak

Szanowna Pani, ile trwa Pani miesiączka? czy często krwawi Pani z dziąseł? czy po zranieniu krew płynie zbyt długo? - proszę spróbować 1-2 opakowania i ocenić. Miażdżyca powstaje na innym podłożu. pzdr artur mazur kalisz

dr n. med. Cezary Szymański
dr n. med. Cezary Szymański
Ginekolog, Seksuolog, Biegły sądowy
Lublin
Szanowna Pani,
Proponuję wykonanie odpowiednich badań jeszcze przed rozpoczęciem stosowania tabletek. Skutki uboczne mogą wystąpić bardzo szybko, już po kilku dniach stosowania, a problemy z nadkrzepliwością mogą wystąpić nawet przed zakończeniem przyjmowania jednego opakowania tabletek.
Załączam ukłony,
CS

Czy Pani doktor nic nie wyjaśniła?

lek. Bogdan Szymala
lek. Bogdan Szymala
Ginekolog, Onkolog
Bielsko-Biała
Witam Panią, w przypadku obciążeń genetycznych można zdecydować się na dodatkowe badania. Pozdrawiam serdecznie.

Witam!
Może Pani rozpocząć przyjmowanie - nie ma Pani bwzgl. przeciwskazań ; proszę przy okazji zgłosić problem lekarzowi prowadzącemu
pozdrawiam Jacek Domarańczyk

 Tomasz Basta
Tomasz Basta
Ginekolog, Chirurg plastyczny, Seksuolog
Kraków
Proszę się nie obawiać , to nie ma nic wspólnego z miażdzycą i spokojnie może Pani zacząć stosować te tabletki od 1 dnia miesiączki. Objawy uboczne mogą się pojawić i w tedy należy zmienić tabletki lub je odstawić.

Dzień dobry Pani.
Przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji zaleca się wykonac badania z krwi oraz w przypadku rodzinnego występowania ryzyka zakrzepicy należy rozważyć inne metody skutecznej antykoncepcji. Najlepiej udać się do Pani zaufanego ginekologa i skonsultować jaka bedzie najlepsza i najmniej obciążająca metoda antykoncepcji dla Pani.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.