Mam 17 lat. Kilka dni temu (chyba w środę, 31 lipca) zauważyłam u siebie guzek na piersi. Pojawił si

3 odpowiedzi
Mam 17 lat. Kilka dni temu (chyba w środę, 31 lipca) zauważyłam u siebie guzek na piersi. Pojawił się nagle, znikąd, był bardzo bolesny, a skóra 'nad nim' miejscowo zaczerwieniona. Teraz wyczuwam go mniej i przestał boleć. Wcześniej był bliżej 'skóry', teraz jest głębiej w piersi i przez to wyczuwam go słabiej. Ciężko mi powiedzieć, czy jest twardy, na pewno nie jest bardzo twardy. Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa na badaniu kontrolnym, zbadał mi piersi i powiedział, że wszystko jest w porządku. Dodam też, że guzek pojawił się u mnie w czasie miesiączki, a wtedy zawsze nasila się u mnie trądzik hormonalny, mam wypryski na ciele. Czy ten guzek może być czymś poważnym? Co to może być? Czy istnieje możliwość, że miesiączka i trądzik hormonalny miały wpływ na pojawienie się go? Nigdy wcześniej nie miałam takich sytuacji. A ból był podobny jak w przypadku wyprysków - dość mocny, ale szybko zniknął. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale ostatnio pozwoliłam sobie na ostre jedzenie, a to chwilowo nasila u mnie trądzik (jeśli guzek może mieć z tym związek). I nie przyjmuję środków antykoncepcyjnych ani żadnych leków, jedynie Nimesil, który przepisał mi ginekolog, ale tylko w czasie miesiączki (zażyłam go 29 lipca, w pierwszy dzień, a guzek pojawił się prawdopodobnie 31 lipca i był to pierwszy raz, kiedy zażyłam ten lek). Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Piersi są narządem wrażliwym hormonalnie i faza cyklu może mieć wpływ na takie zmiany. Jeśli ten objaw się utrzyma to można zrobić usg jako nieinwazyjne i bezpieczne badanie

Do zrobienia USG piersi. Koniecznie przez radiologa.
Powinno się zrobić badanie USG piersi. Mogę dodać tylko to, że może to być ginekolog lub chirurg zajmujący się diagnostyką piersi.