Mam 17 lat i problem . Od dłuższego czasu 6 miesięcy bardzo chcę mieć dziecko , nie wiem dlaczego i

2 odpowiedzi
Mam 17 lat i problem . Od dłuższego czasu 6 miesięcy bardzo chcę mieć dziecko , nie wiem dlaczego i co się ze mną dzieje że tak bardzo tego pragnę ale po prostu tak jest . 3 miesiące temu jak się dowiedziałam że siostra mojego chłopaka jest w ciąży od razu ją znienawidziłam i upiłam się . Wydaje mi się jakby robiła mi wszystko na złość i ten gniew bierze się z tego że ona czyli osoba którą nienawidzę ma to czego ja bardzo pragnę . Każde jej zdanie do mnie skierowane typu , w moim stanie nie mogę się denerwować więc mnie nie denerwuj sprawia że od razu płaczę albo jak ona rozmawia z kimś o swojej ciąży to mam łzy w oczach . Proszę o pomoc . Oczekuje od państwa odpowiedzi na moje pytania 1. Dlaczego tak bardzo chcę dziecka 2. Jak mam przestać o tym dziecku myśleć ? ( Z góry mówię że propozycje typu zajmij się swoją pasją czy czym kolwiek nie pomagają ) 3.Dlaczego nienawidzę siostry mojego chłopaka ? 5. Jak mam sobie pomóc ? ( Psycholog i rozmowa z rodzicami wychodzi z gry )
Dzień dobry,
obawiam się,że trudno będzie pomóc Ci,nie przeprowadziwszy z Tobą rozmowy. Uważam,że jeśli chcesz poznać odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, konieczna jest wizyta u psychologa.
Pozdrawiam Cię,
Natalia Szymańska

Dzień dobry,
Ad. 1 Jest Pani jedyną osobą, która zna odpowiedź na to pytanie. Być może teraz trudno ją znaleźć i nazwać, ale nadal jest dostępna.
Ad. 2 Odpowiedź na to pytanie być może przyjdzie sama lub będzie prostsza do sformułowania jak znajdzie Pani odpowiedź na pierwsze pytanie.
Ad. 3. Hipotez można wysuwać wiele. Najbardziej zbliżone do rzeczywistości, podobnie jak w pytaniu 1 są u Pani.
Ad. 5. Być może ma Pani w swoim otoczeniu kogoś komu można zaufać i z nim porozmawiać. Nie musi to być psycholog. Ważne, aby pomógł Pani przyjrzeć się własnej sytuacji i poszukać odpowiedzi na ważne pytania. Zachęcam do takiej rozmowy. Nawet jeśli nie da od razu odpowiedzi na wszystkie pytania to z pewnością pomoże zrobić krok ku poradzeniu sobie z tym.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.