Mam 16 lat mam mocne kołatanie serca już od dwóch dni i czasami pogorszyło ze trudno mi się oddychać

1 odpowiedzi
Mam 16 lat mam mocne kołatanie serca już od dwóch dni i czasami pogorszyło ze trudno mi się oddychać a później lepiej i ból serca i kłucie klatki piersiowej i ręki od dwóch dni dużo chodzę czy lepiej zostać w domu odpoczywać ? czy to nerwica czy stres czy coś się dzieje z moim sercem? będę wdzięczna za wasze odpowiedzi
Dzień dobry,
Opisywane dolegliwości mogą mieć podłoże nerwowe. Przyspieszenie zatokowe spowodowane stresem lub nadmierną pobudliwością nerwową zanika po usunięciu przyczyny stresującej lub po zażyciu preparatów ziołowych ogólnie uspokajających. Jeśli nie ma Pani wywiadu chorób układu sercowo-naczyniowego wśród członków rodziny, dodatkowo jest Pani młodą osobą i w takim wieku choroba niedokrwienna serca czy arytmia jest rzadką chorobą.Do czasu wizyty u specjalisty sugeruję zastosować jakiś łagodny ziołowy preparat uspokajający (np. Persen) oraz preparat potasu z magnezem (np. preparat Potazek MAG 1x1 kaps.). Dodatkowo proponuję oznaczenie TSH, fT4, poziomu potasu, magnezu, aby wykluczyć nadczynność tarczycy, dyselektrolitemię jako przyczyny arytmii. Objawy, które Pani opisuje wymagają planowej konsultacji z kardiologiem i wykonania badań dodatkowych (echo serca, EKG i/lub Holter EKG, itp), które pozwolą na jednoznaczne wykluczenie kardiologicznych przyczyn dolegliwości. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.