Mam 10 letnią córkę która jest wzorową i spokojną dziewczynką lecz ostatnio ukradła w szkole dawa te

4 odpowiedzi
Mam 10 letnią córkę która jest wzorową i spokojną dziewczynką lecz ostatnio ukradła w szkole dawa telefony komórkowe. pytana czemu to zrobiła nie umie udzielic odpowiedzi . Boje sie o nią bo po tym zdarzeniu nie chce chodzic do szkoły i zrobiła sie jakaś tajemnicza.Wydaje mi się że moze powinnismy udac się do psychologa . Proszę o radę. dziekuję.
Dzień dobry, taka nagła zmiana zachowania u córki na pewno ma swoją przyczynę, a jeśli dodatkowo wiąże się z brakiem chęci chodzenia do szkoły, przypuszczam, że coś musiało się wydarzyć. Jeśli nie udaje się uzyskać odpowiedzi od córki, zawsze warto skorzystać z pomocy psychologa. Może pomoże również tutaj informacja od nauczycieli, pedagoga szkolnego, dyrekcji? Pozdrawiam, Agnieszka B.-B.

Dzień dobry. Jeśli zachowanie córki nagle wydaje się inne, nietypowe, "niepodobne" do dziecka, warto skorzystać ze wsparcia psychologa lub psychoterapeuty. Oczywiście, zawsze w pierwszej kolejności polecam rozmowę z dzieckiem (w akceptującej, wspierającej atmosferze, aby bez lęku mogło opowiedzieć o tym, co je trapi). Jak rozumiem, zadbali już Państwo o to, by taka rozmowa się odbyła, jednak nie przyniosła ona oczekiwanego rezultatu. Warto zatem, by specjalista pomógł Państwu oraz córce uporać się z trudnościami, dotrzeć do przyczyn zachowania córki i udzielić niezbędnej pomocy zarówno dziewczynce, jak i rodzinie. Pozdrawiam serdecznie.
Warto udać się do psychologa/ psychoterapeuty, gdyż córka będzie mogła w bezpiecznej przestrzeni porozmawiać o trudnościach z którymi się zmaga. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Myślę, że Pani córka potrzebuje wsparcia. Nie znamy przyczyn dla których popełniła te czyny. To mogła być np. chęć zaimponowanie znajomym, być może coś innego, tego nie wiemy. To, że córka nie chce chodzić do szkoły może wskazywać jakieś niepokojące wydarzenia w życiu córki. Zapraszam do kontaktu na Skype. Z uszanowaniem. Wojciech Kopytek.
Sugeruję wizytę: Terapia dzieci i młodzieży 50 min. - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.