Mając okolo 10 lat zaraziłem się wirusem opryszczki wargowej. Na początku leczona była tylko maścią

1 odpowiedzi
Mając okolo 10 lat zaraziłem się wirusem opryszczki wargowej. Na początku leczona była tylko maścią cynkową a kolejno maściami na opryszczkę. Kolejno tabletkami z Acyklovirem przepisywane przez pediatrę/rodzinnego lekarza 400mg najczęściej. Od dłuższego czasu te nawroty opryszki wargowej są coraz częstsze. Zdarzało się ze co miesiąc przy przed okresem najpierw jednego dni bardzo suche i spieczone usta a kolejnego pokazuje się i czuje opryszczkę. Na początku roku moim kuracje 3 miesięczną Hascovir/Heviran 800mg 3 razy dziennie. Natomiast praktycznie po skończeniu kuracji za okolo miesiąc pojawiła się opryszczka. Kolejna 2 miesiące później.
Na codzień: Suplementuje WIT D, kwas foliowy 400 oraz prawie miesiąc probiotyk.
Co mogę zrobić w kwestii tej opryszczki ? Proszę o pomoc
Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz