Luteina dopochwowa

8 odpowiedzi
Wita.. Mam pytanie odnośnie luteiny dopochwowej. Czy zmienia ph pochwy po jej aplikacji przez dłuższy okres jej brania? Czy odczyn na paskach do mierzenia ph może zmienić kolor?
Jeżeli sama sobie Pani bada ph pochwy to znowu jakieś nieporozumienie. Do pochwy nie należy wprowadzać nic co nie ma związku z fizjologicznym seksem, czy lekami w czasie terapii. To samo dotyczy higieny. Pochwy się nie płucze bo się jej wtedy szkodzi. Badanie ph nie jest łatwe do samodzielnego wykonania albowiem dość trudno jest dotrzeć własną ręką do tylnego sklepienia pochwy.
Luteina jako taka niewiele ma tu do rzeczy.

Luteina nie ma wpływ na pH pochwie prawdopodobnie ma pani zapalnie
pochwa z reguły ma i powinna mieć odczyn kwaśny. Lek jest tak dobrany aby wchłaniał się w kwaśnym pH / 3.5 do 4.5 / wiec w pewnym sensie podtrzymuje ten odczyn lub nawet go powoduje jeżeli jest inny. Ale jest to oczywiście zależne od ilości Pani wydzieliny, diety, tytoniu, aktywności hormonalnej i innych czynników..... pzdr artur mazur kalisz
nie należy oceniać ph podczas stosowania leku, po zaprzestaniu leczenia powinno wrócić do normy
Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Po prostu należy sprawdzić pH luteiny dopochwowej.
Szanowna Pani,
Raczej nie powinna.
Załączam ukłony,
CS
nie wiem. jeśli paski kontrolujące pH pokazują odczyn zasadowy to pewnie w pochwie nie jest kwaśno.
Stosowanie leków dopochwowych zmienia odczyn chyba że zawierają substancje zakwaszające. Wskazane użycie probiotyku z pałeczkami kwasu mlekowego