Łokieć tenisty Mam 49 lat, pracuję jako grafik komputerowy, do 18.12.2017 mam bardzo dokuczliwy

2 odpowiedzi
Łokieć tenisty

Mam 49 lat, pracuję jako grafik komputerowy, do 18.12.2017 mam bardzo dokuczliwy
ból prawego łokcia. U ortopedy byłam 3.01.2018, zdiagnozowany jest tzw “łokieć tenisisty”
Niestety otrzymałam tylko leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które pomogły na 2 dni.
Jestem świadoma, że ta dolegliwość to nie jest tak do końca stan zapalny, więc takie leczenie
to raczej objawowe a nie eliminacja przyczyny.

Niestety nie mogę zrezygnować z pracy, więc pogarszam swój stan codziennie, bo klikam 8h,
a nawet więcej i dodatkowo złe nawyki ponieważ bardzo dużo “pracuję” placem trzecim,
klikając prawym klawiszem myszki i tym samym palem też korzystam z “rolki”

Wstępnie zadałam pytanie co robić, otrzymałam odpowiedź, że fala uderzeniowa 5-7 zabiegów
w odstępach co 5-7 dni.

Bardzo proszę o informację jakie leczenie w tej sytuacji najlepiej zastosować, niestety pewnie
koszty będę musiała ponieść sama, licząc na NFZ to za długo by trwało, a dolegliwość jest dość
świeża wiec może szybka trafiona pomoc przyniesie pozytywne skutki.

Katarzyna
Podstawą leczenia chorób przeciążeniowych jest zaprzestanie wykonywania czynności przeciążających - w Pani przypadku czasowe zaprzestanie najpewniej nieergonomicznego lub nadmiernego używania sprzętu w pracy.

Drugą podstawową formą leczenia jest fizjoterapia - szerokie spetrum działań: terapia manualna, ćwiczenia, fizykoterapia.

Ogólna zasada - jak wyżej. Szczególy możliwe do określenia po wizycie w poradni ortopedycznej lub rehabilitacyjnej.

Być może wystarczy od razu udać się do fizjoterapeuty oraz przemyśleć jeszcze raz konieczność wykonywania pracy w dotychczasowy sposób.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, łokieć tenisisty jak Pani zauważyła nie do końca jest stanem zapalnym, jego istotę stanowią zmiany degeneracyjne przyczepów ścięgien do kości. Zwykle podstawą leczenia jest działanie objawowe i zabiegi fizykalne, można do tego dołączyć stosowanie ortezy/stabilizatora/opaski, ostrzykiwanie PRP lub komórkami macierzystymi, unieruchomienie w opatrunku gipsowym, w skrajnych przypadkach konieczne jest nawet leczenie operacyjne. Proponuję dla potwierdzenia diagnozy wykonać USG, zastosować zaleconą falę uderzeniową i ortezę, a w przypadku braku efektów zapytać lekarza prowadzącego w pierwszej kolejności o ostrzyknięcie PRP.