Czy na podstawie RTG barku, RTG łokcia, USG barku oraz dolegliwości bólowych od ramienia do nadgarstka zwłaszcza przy niektórych ruchach - można z całą pewnością, na 100 procent,-postawić diagnozę, że chodzi o łokieć tenisisty? Czy ewentualnie może to być coś innego?
lek. Marcin Gruba
lek. Marcin Gruba
Ortopeda, Ortopeda dziecięcy
Warszawa
Niestety w medycynie nie można nic stwierdzić na 100%. Do badań należy jeszcze dodać udanie się do ortopedy który wykona badania i skoreluje wynik z badaniami i na tej podstawie wyda diagnozę.
Pozdrawiam

lek. Marta Szymańska
lek. Marta Szymańska
Ortopeda, Radiolog, Diagnostyk
Warszawa
Lokiec tenisisty najlepiej diagnozuje sie badaniem fizykalnym, ewentualnie USG moze potwierdzic rozpoznanie (z tym, ze USG lokcia, nie barku...)...

łokieć tenisisty powoduje dolegliwości bólowe lokalizujące się w rzucie bocznej części stawu łokciowego z promieniowaniem bólu w kierunku ręki. Badaniem obrazowym pomocnym w zdiagnozowaniu łokcia tenisisty jest USG łokcia.

Może to być wiele innych dolegliwości np. zapalenie kaletki maziowej w barku. Pozdrawiam,

"łokieć tenisisty" to zapalenie przyczepu najsilniejszego mięśnia nawracającego nadgarstek; RTG barku jest w tym przypadku bezużyteczne, mięsień rozpościera się na przedramieniu; zwykle również bezużyteczne diagnostycznie są RTG łokcia, chyba, że zmiana ma przebieg przewlekły, wieloletni - wtedy w okolicy nadkłykcia bocznego kości ramiennej występują tzw. osteofity (wyrośla kostne) podobne jak w przypadku ostrogi piętowej; diagnozę można postawić już na podstawie prawidłowo zebranego wywiadu i badania klinicznego (przeprowadzanego ręcznie); może być przydatne badanie usg; nie polecam rozszerzać badań obrazowych o MRI - to zbytnia nonszalancja.

Entezopatie nadklycia bocznego kosci ramiennej rozpoznaje sie na podstawie badania klinicznego , ew takze na podstawie usg łokcia i rtg ( przy podejrzeniu zwapnień itp). Zalecam konsultacje ortopedyczna

Specjaliści w zakresie leczenia: łokieć tenisisty

Krzysztof Łochowicz

Krzysztof Łochowicz

Ortopeda

Chodzież

Andrzej Loranc

Andrzej Loranc

Ortopeda

Koszalin

Antoni Widawski

Antoni Widawski

Ortopeda, Chirurg

Kraków

Jan Bielicki

Jan Bielicki

Ortopeda

Łódź

Jakub Korżak

Jakub Korżak

Fizjoterapeuta

Szczecin

Sławomir Letkiewicz

Sławomir Letkiewicz

Urolog, Chirurg, Androlog

Częstochowa

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 10 pytań dotyczących usługi: łokieć tenisisty

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.