Łojotokowe zapalenie skóry głowy.

2 odpowiedzi
Witam.
Mam 24 lata i od 5 lat zaczęłam zmagać się z łojotokowym zapaleniem skóry głowy. "Łuski" widoczne tylko na głowie. Niekiedy bardzo swędzą, a ja podrapię, leci krew. Próbowałam wielu sposobów.. Sterydy, środki naturalne, szampony, wcieranie, wyczesywanie łusek. Nic się nie zmieniło, od 6 miesięcy jest gorzej, a ja tracę już nadzieję na wyleczenie lub zatrzymanie. Niestety jestem zagranicą i jeszcze cztery miesiące muszę wytrzymać bez wizyty u lekarza.
Dziękuję za pomoc.
Jeśli nie ma Pani możliwości skontaktowania się ze swoim lekarzem dermatologiem, proszę znaleźć danego specjalistą tam, gdzie Pani aktualnie przebywa. A gdy Pani wróci, mogę Panią zaprosić na konsultację na Jeziorańskiego, pozdrawiam

Choroba jest wywoływana m.in przez grzyby drożdzopodobne i ważne jest leczenie p-grzybicze miejscowe-szampony apteczne ("leczymy też grzebienie i szczotki") oraz ogólne lekami przeciwgrzybiczymi.Należy bardzo zwracać uwagę na profilaktykę p-grzybiczą .