liposukcja kawitacyjna na brzuch

5 odpowiedzi
Czy jeśli kobieta jest prawdopodobnie we wczesnej ciąży około 7 tygodnia i poddała się nie wiedząc o tym, tuz po tym jak się skończył okres, 3 zabiegom liposukcji kawitacyjnej na brzuch w odstępach około tygodniowych to czy może coś jej grozić? :| nie wiem czy w zrozumiały sposób zadałam to pytanie, spóźnia mi się okres, zwykle mam nieregularny ale jeśli liczyć od 1 dnia ostatniej miesiączki to właśnie mija 40 dzień, zwykle dostaję okres co 27, 28, 30, 31, 32, 35 dni, zabiegi liposukcji kawitacyjnej miałam umówione wcześniej, nie wiedząc, że być może doszło do zapłodnienia w dzień płodny, teraz spóźnia mi się okres i zakładając, że jestem w ciąży boję się, czy te zabiegi mogą mieć jakiś mega negatywny wpływ.. :| wykonałam jeden test płytkowy ale wyszła jedna wyraźna gruba kreska bez cienia drugiej. Proszę o pomoc, szczególnie martwi mnie ta liposukcja kawitacyjna :|
Proszę nie przejmować się głupstwami. Jeżeli jest Pani w ciąży to dobrze, że pozbyła się Pani zbędnego balastu.

Do czasu potwierdzenia ciąży proszę się nie martwić tą sytuacją.
Opisana przez Panią liposukcja może stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu, jednak nie musi i jest to mało prawdopodobne.
Proszę o zgłoszenie się w przypadku dodatniego testu ciążowego, wówczas będzie można nakreślić właściwe postępowanie i diagnostykę.
Proszę zrobić test z krwi i to rozwiązuje pani dylematy. Natomiast ma pani nieregularne miesiączki a to już wymaga pogłębienia diagnostyki hormonalnej ale nie wcześniej niż za 6 miesięcy po zabiegu. W tym czasie proszę stosować ścisłą dietę o niskim indeksie glikemicznym pod kontrola dietetyka
HCG rozstrzygnie wszystko.
Wszystkie zabiegi planowe u kobiety w wieku rozrodczym wykonuje się w pierwszej fazie cyklu . Lekarz powinien mieć pewność ze jego pacjentka nie jest w ciąży . Z cała pewnością wypełniała Pani ankietę przedoperacyjną . Przy watpliwościach wykonuje się testy . Pani wykonała test po zabiegu . Wynik ujemny . Czyli szczęśliwie Ok . Pozdrawiam !