liposukcja

5 odpowiedzi
Witam
Jestem tydzień po liposukcji ( odsysanie tłuszczu ) w okolicach brzucha i talii.(1600 ml tłuszczu )
Niepokoi mnie fakt że mój brzuch jest strasznie " oflaczały".Towarzyszy mi przy tym czasami uczucie chłodu w tych okolicach.
Jak długo trzeba czekać by skóra wróciła do normy , by było widać efekty zabiegu.
Nie byłam gruba jedynie miałam lekko wystający brzuch i boczki.
Bardzo się boję że skóra będzie wisieć.
Codziennie robie masaze rolką okolo 2xdziennie po 30 min.Prócz tego chciałabym chodzić na masaże limfatyczne jak miną mi bóle brzucha.Kupiłam specjalistyczne drogie balsamy ujędrniające,co jeszcze moge zrobić ? Naprawdę się boję że będę sie wstydziła w lato na plaży rozebrać .
Mam 31 lat ,rodziłam raz 12 lat temu
Proszę sie wypowiedzieć na mój temat.
Czy nie zechciała by Pani podejść do gabinetu, zbadam Panią i wszystko wyjaśnię. Tydzień po liposukcji to jeszcze bardzo krótko, przy niewielkiej ilości odessanego tłuszczu (1600ml z brzucha i talii) nie powinno dużego zwiotczenia skóry, szczególnie po tygodniu od zabiegu. Chyba, że był duży nadmiar skóry już przed zabiegiem. Pozdrawiam Drmocny

Proszę dać sobie 3 miesiące czasu i często masować skórę . Natępnie można ją poddać zabiegowi laserowemu obkurczeniu. Pozdrawiam
Szanowna Pani,
tydzień czasu to jest zdecydowanie zbyt krótki okres czasu żeby oczekiwać ostatecznych rezultatów zabiegu. Jest Pani na tyle młoda osobą, że skóra samodzielnie powinna obkurczyć się. Wszelkie zabiegi wspomagające, które Pani opisała jak najbardziej mogą przyśpieszyć ten proces. Jednak do tego aby odzyskała ona jędrnośc konieczny jest czas i jest to zazwyczaj parę miesięcy. Czasem u osób w starszym wieku lub z mniejszą elastycznością skóry, konieczne jest usunięcie jej nadmiaru lub profesjonalne zabiegi poprawiające jej strukturę. Myślę jednak, że do wakacji powinna Pani uzyskać upragniony wygląd.
Pozdrawiam serdecznie,

Anna Aseńko
Dzień dobry,
stopień retrakcji (obkurczenia ) skóry zależy od wielu czynników: wieku, stanu i elastyczności skóry, zastosowanej metody liposukcji oraz czasu od zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu oraz do kilku tygodni po nim występuje obrzęk oraz mogą występować zaburzenia czucia. W redukcji obrzęku pomagają drenaże limfatyczne, najlepiej wykonywane przez doświadczonych fizjoterapeutów. Ostateczny efekt będzie widoczny po 2-3 miesiącach od zabiegu. W obkurczeniu skóry pomagają również zabiegi tj. Endermologia, Vela Smooth, Venus, niemniej jednak zalecam, aby stosować je nie wcześniej niż 2-3 tygodnie po liposukcji. W razie gdyby nadmiar skóry był nadal widoczny, można zastosować zabiegi obkurczające skórę np. Thermi Thight lub wykonać mini abdominoplastykę.

Z poważaniem,

lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS
Szanowna Pani,
W powyższej sprawie powinna się Pani zwrócić do chirurga plastyka, który Panią operował. Operator jest zobowiązany przedyskutować z Panią wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegu i powrotu do zdrowia.
Z poważaniem - Matuszewski