lipodemia liposukcja

7 odpowiedzi
Witam. Od dawna borykam się z obrzękami tłuszczowymi nóg (kolana i łydki). Postanowiłam coś z tym zrobić i ponoć jedyny dla mnie ratunek to liposukcja. Najlepsza metoda to ponoć vaser lipo hd. Istnieje jednak ryzyko nawet śmierci przez zator tłuszczowy - co strasznie zniechęca do zabiegu. Można temu jakoś zapobiec? Doppler żył ok brak zakrzepicy czy jakiejkolwiek niewydolności żylnej. Badania pozostałe również ok. Wszędzie jestem w stanie schudnąć tylko nie tam. Chirurg naczyniowy powiedział, że cierpię na lipodemie a liposukcja cóż nie zaszkodzi mi ale powiedział, że problemu nie rozwiąże. Czy to prawda? Po jakimś czasie wszystko będzie wyglądać jak przed zabiegiem? Jeśli tak to o jakim czasie mowa? Zabieg jest drogi i słyszałam, że tłuszcz z raz odessanego miejsca nie wróci.
Witam,
Ryzyko operacyjne zawsze istnieje - od zakażenia, krwawienia, asymetria, zakrzepica żylna, nierówności w skórze ( dołki), długo utrzymującego się obrzęku, aż do zatoru tłuszczowego. Żaden z lekarzy nie planuje powikłań! Jednak mogą się one zdarzyć.
Limpedema jest rzadką dolegliwością, dotyczy zaledwie 11% kobiet, jest dziedziczna. Charakterystyczną cechą jest to,iż jest symetryczna, obustronna, że tkanka tłuszczowa rozkłada się od bioder do obsszaru przed kostką z wyłączeniem stóp ( jak bryczesy do jazdy konnej). typowe są pajączki naczyniowe i mikrowylewy, związane z kruchością naczyń włosowatych.Częste są również grudki, związane z kumulacją miejscową tkanki tłuszczowej. innym objawem jest ból przy dotyku, "skórka pomarańczy", i ujemny objaw Stemmers'a.
Są 3 stopnie zaawansowania choroby - nie wiem, który Pani dotyczy.
Leczenie tej dolegliwości polega na leczeniu zachowawczym, aby zlikwidować obrzęk oraz na leczeniu chirurgicznym ( liposukcja jest złotym standardem).

Nie wiem, jakie Pani leki bierze obecnie, jaka jest Pani waga, czy miała Pani lymphoscyntygrafię, żeby wykluczyć obrzęk limfatyczny, itd.

Jeśli chodzi o liposukcje - to faktycznie polecam metodę o której Pani wspomniała.

Pozdrwiam,
Joanna Kurmanow

Dzień dobry.
Odsysanie tłuszczu polega na usunięciu części komórek tłuszczowych z danej okolicy. Wzrost ilości i grubości tkanki tłuszczowej następuje u dorosłych głównie przez zwiększenie objętości komórek, nie przez zwiększenie liczby. Dlatego jeżeli odessiemy tłuszcz, będzie mniej komórek. Czy objętość tkanki tłuszczowa wróci, to trudno jednoznacznie powiedzieć, najczęściej po odessaniu danej okolicy nie wraca.
Z pozdrowieniami GK
Witam. Opisana przez Panią przypadłość jest bardzo rzadka. Osobiście kojarzę jedną pacjentkę z podobnym problemem i niestety tendencją do nawrotu dolegliwości. Istotą choroby nie jest nadmiar tkanki tłuszczowej ale jej obrzęk. Liposukcja niesie ze sobą określone ryzyko, dlatego nie powinna być wykonywana u osób z obciążeniami lub w sposób nieograniczony.
Dzień dobry,
liposukcja nie jest metodą z wyboru w leczeniu obrzęku tkanki podskórnej kończyn. Terapię należy zacząć od dokładnej diagnostyki powierzchownego i głębokiego układu żylnego. Skuteczne i pomocne są zabiegi fizjoterapeutyczne, np. drenaż limfatyczny, Vela Smooth, Endermologia.
Liposukcja może mieć nieznaczny wpływ na zmniejszenie obwodu, niemniej jednak, w stosunku do efektów u innych pacjentów, przy odpowiednio podniesionym ryzyku, moim zdaniem, nie warto podejmować takiego ryzyka.
Ostateczna kwalifikacja do zabiegu jest możliwa po konsultacji, na którą zapraszam do siebie lub którą może Pani wykonać np. w Poznaniu.

lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurg plastyk
FEBOPRAS
Witam, Zapraszam na konsultację to postaram się ocenić problem czy jest to defekt, który może być rozwiązany przez liposukcję i komptesotrapię. Pozdrawiam
Marek Paul
Szanowna Pani
abym mógł sie dokładnie wypowiedzieć do do mozliwosci operacyjnej musiałbym Pania zobaczyć i zbadać. Vaser lipo jest tylko jedna z form liposukcji, Jednym z mozliwych powikłań moze być zator tłuszczowy jednak jezeli wykonuje sie rozsadnie i zachowuje środki ostrozności to to powikłanie jest mało ryzykowne. Jezeli jest Pani jest zainteresowana zabiegiem to zapraszam na konsultacje podczas której omówimy wszystkie interesujace Pania zagadnienia
Pozdrawiam i zapraszam do mojego gabinetu Medissima w Sopocie
Marek Muraszko
Dzień dobry. Nie wykonuję zabiegów liposukcji właśnie z powodu który Pani podała. Pozdrawiam