Liczne biegunki, zaparcia bóle podbrzusza - młody chłopak

3 odpowiedzi
Dzień dobry, mam pytanie mam 21 lat i od ponad 6 miesięcy dolegaja mi dość dziwne dolegliwości na początku pojawiały się biegunki trwające 14-18 dni mimo stosowania leków bez recepty praktycznie co 30 minut musiałem w pośpiechu biec na ubikacje by wyjaśnić swoje potrzeby, później na jakiś czas 3 tygodnie/miesiąc spokój i znów dłuższa biegunka, zaś obecnie mam codziennie z tym, że raz zaparcia raz biegunkę potrafię spędzić nie raz 30 minut na ubikacji bo choć chcę nie mogę się załatwić, wyczuwam zaparcie po czym i tak leci ze mnie woda, zaś nie raz bez problemu i bez zaparcia i od razu leci ze mnie biegunka. Nie umiem sobie z tym pomóc - żadnymi lekami bez recepty - często gdyż prawie codziennie boli mnie brzuch w rejonach podbrzusza - środek i prawa strona - najbardziej dotkliwy jest wówczas, gdy ktoś mi nadusi - trafiłem z tymi objawami na SOR i nie uzyskałem jakiejkolwiek pomocy - na moje oko w kale widzę śluz i ma on zielonkawa barwę. Stosowalem od 18 roku życia środki dopingujace ( 3 lata bez przerwy jedynie mostki - sterydy anaboliczno-androgenne- testosteron, Boldenon, Masteron, Deca-Durabolin, Metanabol, stanazol, Anapolon ponadto liczne Stymulanty na Geranium, Johinbinie, Efedrynie do tego insulinę, Clenbuterol, Hormony Tarczy t3 i T4 - jednak już przez długi okres czasu nie stosuje. Proszę o pilną pomoc co robić w tej sytuacji, gdyż utrudnia mi to w znacznym stopniu życie codzienne - studia dzienne, praca, treningi. Z wyrazami szacunku Adrian
Dzien dobry.
Pana dolegliwsci na pewno swiadcza o jakiesj chorobie.
Na podstawie dolegliowsci, które Pan zgłasza i młody wiek raczej skłoniłbym się kierunku choroby trzewnej!
Proszę przez jakieś czas całkowicie eliminować z diety gluten i obserwować czy biegunki ustępują, jeśli tak to rozpoznanie jest prawie 100%.
Zaleciłbym również na razie zrobić gastroskopie z pobraniem wycinko do histopatologii z dwunastnicy.
Pozdrawiam

Witam,
jeżeli odstawił Pan w/w środki i dolegliwości nie ustąpiły - zapraszam na wizytę
Dzień dobry. Nawiązując do mojej poprzedniej odpowiedzi, sugeruję także wykonać kolonoskopię.