Libido równe 0

3 odpowiedzi
Dzień dobry,czy spadek libido może przerodzić się w uczucie obrzydzenia do męża i braku jakiejkolwiek chęci do zbliżenia?dodam ze lecze się od 1,5roku na niewielka niedoczynnosc tarczycy, spadek progesteronu w 2fazie cyklu i wysoka prolaktyne po obciążeniu.Mam również za sobą dwa poronienia w tym jedno chybione.
Dzień dobry
Spadek libido u Pani ma przyczynę biologiczną oraz psychiczną. Niedoczynność tarczycy, kwestia hormonalna, prolaktyna, progesteron... bardzo ważne byłoby aby zadbała Pani o regularne wizyty lekarskie i wyrównanie hormonów!!! Warto byłoby razem z mężem skorzystać z terapii aby wspólnie zadbać o pożycie małżeńskie. Przeżyła Pani dwa poronienia, są to bardzo ciężkie chwile, które również wpływają silnie na związek i kwestie seksualności. Odpowiadając na Pani pytanie, uważam, że na obrzydzenie do męża oraz brak chęci do współżycia, może się przyczynić obniżone libido ale także kwestie relacji partnerskich w życiu codziennym, technik współżycia, atrakcyjność partnera itp....
Myślę, że warto się zając najpierw kwestią biologiczną, wyrównania hormonów oraz relacjami partnerskimi i seksualnymi w związku.
Pozdrawiam serdecznie
Alicja Maliszewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, to dosyć złożone pytanie i nie jest mi łatwo odpowiedzieć jednoznacznie. Skoro takie uczucie się u pani pojawiało, lub myśli pani o tym, prawdopodobnie jest to możliwe. Myślę, że warto spotkać się twarzą w twarz, choćby przez Skype, a dobrze by było z seksuologiem porozmawiać.

Pozdrawiam
505_819_248
Robert Turek
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Zaburzenia hormonalne mogą mieć wpływ na brak zainteresowania seksem. Ważne jest aby była Pani pod stałą kontrolą lekarzy. Obrzydzenie to nie brak zainteresowania seksualnego drugą osobą a niechęć, wstręt. Nie jest dla mnie jasne czy to miała Pani na myśli, nie wiem też jak wcześniej czuła się Pani przy mężu. Obrzydzenie nie jest skutkiem spadku libido. Może powstać np. na skutek tego co się dzieje między ludźmi, zdarzenia traumatycznego, wykorzystania, zmuszania do seksu. Czasem psychologicznym skutkiem poronienia jest unikanie zbliżeń i uczucie 'wstrętu' do partnera.
Powyżej przedstawiłam hipotezy które mogą ale nie muszą Pani dotyczyć, tyle jest możliwe przy zdalnej konsultacji. Jeśli chce Pani przyjrzeć się bliżej spadkowi libido i obrzydzeniu do męża, to polecam skonsultować się z psychoterapeutą. Jeśli lekarze stwierdzą, że nie ma przyczyn medycznych utraty ochoty na seks, to należy szukać przyczyn psychologicznych.

Pozdrawiam i zapraszam do gabinetu w Gdańsku,
Agnieszka Złotowska