Lekki ucisk w lewym jądrze

1 odpowiedzi
Dzień dobry
Panie doktorze sprawa wygląda następująco: od dłuższego czasu (naście lat) na lewym jądrze mam "drugie" jądro - znacznie mniejsze i raczej miękkie w dotyku (nawet nie pamiętam czy miałem tak od zawsze czy nabawiłem się tego po jakimś wypadku) Jak dotąd nie odczuwałem dyskomfortu, jedynie od czasu do czasu lekki ucisk. Zrobiłem badanie usg może z 10 lat temu i niby lekarz stwierdził, że wszystko jest ok. Od ponad miesiąca odczuwam jednak praktycznie codziennie dyskomfort - pojawia się ból. Ból ten nie jest mocny tylko powiedziałbym raczej że to jest ucisk i takie pulsowanie. Nie jest to silny ból. Zewnętrznie nie widzę żadnych zmian, żadnej zmiany koloru skóry, powiększenia itp. Czy to może być coś poważnego? Wiem, że najlepiej wykonać badanie ale jest to dla mnie bariera (dyskomfort i pewnego rodzaju wstyd). Jednak zdaję sobie sprawę, że badanie będzie potrzebne. Czy przed wizytą muszę zrobić jakieś badania (krew, mocz itp?). Jak przebiega badanie?
Dziękuję
Pozdrawiam
Paweł M
Witam Panie Pawle! Sam Pan rozumie, że bez zbadania mogę jedynie przypuszczać, że jest to zmiana łagodna np. torbiel najądrza. Proszę nie robić żadnych badań. W tygodniu wykonuję około 70 takich badań, więc proszę zaufać. Pozdrawiam.