"Lekki cylinder"

4 odpowiedzi
Witam, robiłam badania u okulisty pół roku temu. Lekarz stwierdził "lekki cylinder", ale uznał że okulary nie są potrzebne. Zlecił odpoczynek dla oczu. Był to czas, kiedy faktycznie moje oczy były obciążone, ale aktualnie nie widzę żadnej różnicy, uważam że jest nawet gorzej. Mam problem z akomodacją oka, przez to często boli mnie głowa, mam problemy z jazdą samochodem. Czy powinnam udać się ponownie do innego lekarza? Czy faktycznie może to być tylko "zmęczenie oczu"? Pan doktor powiedział, że mam mniej czytać... :)
Dziękuję za pytanie. Przepraszam za brak kontaktu, wynikało to zobowiązań zawodowych. Proszę o informację, czy nadal chce Pani uzyskać odpowiedź.

Pozdrawiam Serdecznie

Proszę umówić sie na wizytę badanie dna oka z badaniem refrakcji (wady wzroku) "z kroplami" - jesli nie było ono ostatnio wykonywane. Badanie polega na podaniu kropli rozszerzających źrenice oraz ocenie wady wzroku - to badanie pozwala rowniez dokładniej ocenić wadę wzroku, pobyt w przychodni jest dłuższy ok 40-60 min, i po badaniu jest gorsze widzenie, dlategotez nie można prowadzić samochodu. Jeszcze mam jedno pytanie: ile ma pani lat i czy miała pani okulary?
Dzień dobry. Bez wątpienia należy ponownie powtórzyć badanie okulistyczne. Należy sprawdzić ruchomosc gałek ocznych, wykonać test na zeza i akomodacji oczu. Należy również wyjaśnić kwestię wady wzroku robiąc dokładne badanie w tym kierunku. Nawet niewielki astygmatyzm może dawać bóle głowy, zaczerwienienie oczu pieczenie i nieostre widzenie. .Pozdrawiam Alicja Błażej-Waskiewicz Opticador ul.Wiejska 20 Warszawa
Witam nie wiem ile ma Pani lat i jaka jest Pani praca czy dużo Pani pracuje przy komputerze czy jest Pani studentką czy osobą zbliżającą się np do 60 tki. Jeżeli widzi Pani w dał gorzej to przyczyna nie musi być w wadzie wzroku ale jakimś schorzeniu oczu . Radziłabym pójść do okulisty żeby to wyjaśnić , natomiast " mały cylinder " nie powinien wpływać aż tak jak Pani to opisuje na widzenie .Pozdrawiam