Lekka wada postawy

1 odpowiedzi
Witam Panie Łukaszu.
Niedawno zdałem sobie sprawę z tego, że mam lekką wadę postawy. Mam krzywo ustawioną lewą łopatkę. Po spięciu łopatek w tył i podnoszeniu rąk w górę, lewy bark jest troszkę wyżej. Lewy mięsień klatki stale wydaje się być troszeczkę mniejszy powierzchniowo. W przypadku pochylenia się i ściągnięcia łopatek w tył, wyraźnie widać, że lewa łopatka wystaje troszeczkę do góry względem prawej. Po treningu odczuwam czasem też lekki ból w dolnej części łopatki przy wysunięciu lewego barku do przodu. Nie zdarzyło mi się jeszcze co prawda by ten ból mi dokuczał i utrzymywał się dłużej niż 4h.
Wada nie wydaje się być bardzo duża co ocenił też instruktor-fizjoterapeuta na siłowni, na którą uczęszczam. Nie zmienia to faktu, że mając dostęp do wszelkiej maści sprzętu na siłowni będę w stanie tą łopatkę w jakimś stopniu bądź całkowicie naprostować.
Może Pan zaproponować przykładowe ćwiczenia, które mogą poprawić sytuację na moich plecach? Bardzo mi zależy na prawidłowej postawie. Na siłownię uczęszczam średnio 4 razy w tygodniu. O jakie ćwiczenia wzbogacić trening by zająć się łopatkami? Podciąganie/zwisanie na drążku? W planie od ponad 4 miesięcy m.in. ćwiczę barki (izoluję strony, wcześniej podnosiłem sztangę nad głowę-instruktor mi to odradził w związku z wadą, którą zauważyłem i od razu z nim skonsultowałem) i plecy (wiosłowanie).
Może mi Pan jakoś pomóc?
Z poważaniem.
Radosław
Dzień dobry,

jak najbardziej jestem w stanie Panu pomóc natomiast nie będą to ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu na silowni. Dodanie jakiegokolwiek obciazenia będzie miało miejsce w ostatniej fazie cwiczen. W pierwszej kolejności musimy zastymuować proprocepcje tak aby lepiej poczuł Pan swoje ciało i potrafił wykonac w spób prawidłowy podstawowe cwiczenia bez jakiegokolwiek przyrządu .Jesli jest Pan zainteresowany podejciem współpracy proszę o kontakt.

Pozdrawiam Serdecznie

Łukasz Radziszewski