Leki na padaczkę, a nerwica?

3 odpowiedzi
Witam, mam problem z moim bratem, który choruje na padaczkę. Od jakiegoś czasu bierze leki o nazwie Levetiracetam Teva 1000mg. W ostatnim czasie ataki się nasiliły, lecz lekarz z pogotowia który był u niego twierdzi że to atak nerwicy, a nie padaczki. Od czasu kiedy mój brat bierze te tabletki ma też myśli samobójcze. Moje pytanie brzmi czy zażywanie tych leków może mieć z tym jakiś związek i czy możliwe jest aby miał napady nerwicowe, po których nic nie pamięta, jak również jeśli powie coś w nerwach to później tego nie pamięta.
Witam. Trudno określić jednoznaczne stanowisko nie widząc, nie rozmawiając i nie badając Chorego. Leki p/padaczkowe działając na ośrodkowy układ nerwowy - czasem ale jednak mogą wywoływać w/w objawy. Sama choroba może wpływać na zmiany nastroju u Chorego. Istnieje także możliwość istnienia dwóch niezależnych schorzeń czyli i padaczki i nerwicy. Tak czy inaczej powinien to rozwikłać lekarz prowadzący - najlepiej Neurolog z pomocą Psychologa. pozdrawiam.

Należy koniecznie wykonać EEG oraz ewentualnie modyfikować terapię !!!
Nie mogę się wypowiadać nt. ,,ataku nerwicy" ponieważ nie mam żadnych danych dot. sprawy, ani nie badałem pacjenta. Z drugiej strony nie mam też żadnych podstaw do kwestionowania opinii lekarza pogotowia. Ale ponieważ rozpoznanie ,,nerwicy" opiera się na konkretnych kryteriach pacjent powinien być zbadany przez neurologa w tym kierunku.
dr Andrzej Żytkowski