leki i ich działanie

3 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie czemu u niektórych ludzi dzieje się tak że podane leki w ogóle nie działają ? tak jak np. u mnie nie potrzebnie bałam się leku melodyn a okazało się że mój organizm w ogóle nie reaguje na to jedynie mam podrażnienie skóry w miejscu gdzie był plaster.
Mam tez drugie pytanie czy termolezja faktycznie uśmierza ból ? szukam jakiegoś cudownego sposobu na uśmierzenie przewlekłego bólu
Działanie leków przeciwbólowych zależy od wielu czynników, min. rodzaju i stopnia natężenia bólu, stanu psychicznego, stanu ogólnego organizmu, wydolności narządów wewnętrznych, sposobu dawkowania, błędów w stosowaniu itp.
W wielu przypadkach za pomocą termolezji można uzyskać zmniejszenie się dolegliwości bólowych, zazwyczaj poprzez przerwanie impulsacji w odpowiednich strukturach nerwowych lub modyfikacji ich czynności.

Szanowny Pacjencie,
oba pytanie są tak szerokie, że nie sposób na nie odpowiedzieć w kilku słowach. Rzeczywiście reakcje ludzi na równe substancje, są różne pod każdym względem: genetycznym, rasowym, wiekowym, metabolicznym (każdy z nas inaczej i w innym tempie metabolizuje, przykładem alkohol), itp itd Zatem proponuję to pytanie zadać farmakologowi najlepiej klinicznemu. Natomiast co do cudownego sposobu uśmierzenia bólu; jednego takiego nie ma, dlatego jest tak wiele równych metod, sposobów, technik ..... m. in. dlatego, że każdy z nas jest inny (jak ustaliliśmy powyżej) i choruje na swój ,,prywatny, nieporównywalny sposób) itp itd. I właśnie dlatego medycyna, która w pewnych aspektach jest prawie, że tak precyzyjna jak matematyka, okazuje się być w praktyce sztuką).
Konieczna jest wizyta w poradni leczenia bólu.
dr Andrzej Żytkowski
Witam
Każdy człowiek ma swoistą wrażliwość na leki. Zależy to od wielu czynników. Jeśli chodzi o zabieg termolezji to wszystko zależy od wskazań. W pewnych zespołach bólowych, jak na przykład ból spondylogenny ( pochodzący ze stawów kręgosłupa) czy korzeniowy ( w dyskopatiach) skuteczność , to znaczy zmniejszenie bólu o co najmniej 50% przez 6 miesięcy, wynosi 70%. Termolezja nie jest panaceum na wszelki ból!