lęki dziecięce

4 odpowiedzi
Witam.Mam dziesięcioletniego syna który ma lęk przed szkołą.Byliśmy na wizycie u lekarza,który zapisał lek setaloft 50mg.Wykupiłam ale po przeczytaniu ulotki mam wątpliwości ponieważ jest napisane że nie zaleca się dzieciom poniżej 18 roku życia.Trochę się obawiam podać je mojemu dziecku,może niepotrzebnie.Proszę bardzo o pana opinie.
Dzień dobry! Uprzejmie proszę zwrócić się z tym pytaniem do lekarza psychiatry dzieci i młodzieży ponieważ leczę osoby dorosłe .pozdrawiam Piotr Znamirowski

Zajmuję się jedynie dorosłymi, ale do pytania Pani miał bym taki komentarz:
1. Czy lek przepisał psychiatra ds. dzieci i młodzieży? Jeśli tak, to może miał swoje dobre medyczne powody do przepisania tego leku. Jeśli ma Pani obawy to może spytać go o to?
2. Jeśli to przepisał inny lekarz to tym bardziej trzeba zwrócić się do specjalisty.
3. Jeśli taki nie jest dostępny w okolicy, to spytać o niego u lekarza rodzinnego.
Przepisywanie leku nawet przy przeciwwskazaniach zamieszczonych w ulotce bywa jednak czasem uzasadnione!
Witam, producent leku rzeczywiście pisze, że lek stosować poniżej 18 rż. ale spokojnie może Pani zaufać swojemu lekarzowi i podać lek dziecku zgodnie z zaleceniem. Lek jest stosowany u dzieci i młodzieży i jest bezpieczny. pozdrawiam
Witam.

Lek, który Pani opisuje, ma opisane dawkowanie u dzieci od 6 roku życia, więc teoretycznie może być stosowany przez Pani syna. Praktycznie należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który zalecił ten lek, aby upewnić się co do zasadności jego stosowania.

Pozdrawiam serdecznie.