leczenie refluksu niekwaśnego

2 odpowiedzi
Szanowny Panie,
Od prawie roku nie mogę uporać się z moim gardłem, prawdopodobnie przyczyną jest refluks, nie mam absolutnie żadnych dolegliwości ze strony żołądka, tylko i aż gardło, zrobiłam zwykłą ph metrię - nie wykazała refluksu kwaśnego, za miesiąc mam ph metrię z impedancją i teraz moje pytanie, ponieważ bardzo dużo czytam na ten temat i trochę się gubię - czy refluks zasadowy to to samo co alkaliczny/żółciowy/gazowy?, jest kilka odmian i nie wiem czy wiązać je w jedno i czy to co uderza mi w gardło w takim razie leci nie z żołądka a z dwunastnicy?, jak to leczyć?, bo ipp które zresztą przyjmowałam i które nic nie dały chyba w tym wypadku nie są dobrym lekiem. Pozdrawiam!
Witam, alkaiczny to zasadowy, najczęściej żółciowy. Gazowy/ płynny to odnosci się do formy fizycznej a nie do pH. Każdy reflukks można leczyć, rożnymi mietodami, w tym chirurgiczną, w zależności od wyniku impedancji. Pozdr

Dzień dobry.
Nie wiem dlaczego Pani od odwrotnej strony wykonuje diagnostykę, czy lekarz Pani to zleca?
Proszę wykonać gastroskopię i już większość rzeczy będzie wiadomo, tylko w mało przypadkach jest potrzebna Ph-metria.
Oczywiście jest reflux zółciowy, nawet gorszy niż kwaśny ale gastroskopia wykazie czy jest reflux zolciowy.