Leczenie po długiej antybiotykokuracji bez osłony.

2 odpowiedzi
Choroba
16.08.2017. Lek. Rodzinny.
Krocze, ból od odbytu do jądra, ból w prawym boku. Bactrim forte (antybiotyk), 10 dni. Po 5 dniach brak poprawy. Brać dalej do 10 dni.
Wyniki badania moczu z 17.08. pozytywne. Wykluczenie prostaty.
24.08. Brak poprawy. Wizyta: Diclak czopki 10 szt. (przeciwzapalny ogólny). Lek. rodzinny kieruje do urologa (termin styczeń 2018 nie do przyjęcia).

25.08. Prywatnie. Lek. Chirurg, diagnosta ogólny. Recepta: Doxycyklina 20 dni, Uprox.
7.09. Wizyta u lekarza. Brak poprawy. Zalecenie: brać leki nadal.
- zwiększenie bólu odbytu, uczucie wzwodu, pojawiły się hemoroidy, reszta bez zmian.
10-11.09. rozwolnienie bardzo duże wielokrotne, gazy, śluz, parcie i następnie brak wypróżnienia. Zaparcia
13.09.Wizyta. Koniec antybiotyku (30 dni). Od 3 dni brak wypróżnienia. Ogólnie lekka poprawa, raczej autosugestia..
Zalecenie: ProctoGliwenol maść, czopki Distreptaza 8 dni.
20-25.09. śliwki, rozwolnienie, zaparcie, syrop, rozwolnienie, następnie prawie normalne wypróżnienie. Bóle cały czas. Biorę Sylimarol, Tribiolak (rada pielęgniarki).

25.09. Lekarz rodzinny
Zastrzyki przeciwbólowe OLFEN 75 i Trilac plus. Sugestia bólu od kręgosłupa.
Dalej ból w prawym boku, wzdęcia po jedzeniu. Ból nasila się nocą. Na stojąco mniej boli. Bóle żołądka w dołku i całym brzuchu.
29.09. Po 5 zastrzykach melduję się w poradni. Dostaję receptę na dalsze zastrzyki. Pytam
o ew. leczenie masażem i akupunkturą. Lekarz akceptuje z uwagą o możliwości wykonania jeszcze kolonoskopii. Kończę zastrzyki.
Podejmuję sam działania.
Zlecam badanie krwi pod kątem narządów wewnętrznych (trzustka, wątroba itd.). Wyniki
b. dobre. Robię test na krew utajoną: nie mam. Biorę masaże i akupunkturę, którą przerywam po 7 zabiegach. Fizjoterapeutka zaleca wykonanie USG.
USG wykonuje z opisem lekarz 6.10.2017. Nie wykrywa nic podejrzanego, a mnie dalej boli cały brzuch z żołądkiem i prawy bok, zwłaszcza po jedzeniu, za wyjątkiem płatków na śniadanie, po których ból się nie nasila. Masaże biorę nadal (poprzednio 3 razy/tydzień, obecnie 2 razy). Cały czas biorę probiotyki + jogurt + kwaśne mleko; Gastrobonisan.
Na noc stosuję Nerwobonisan i No-Spa. Podejmuję próbę zintensyfikowania leczenia probiotykami. Stosuję BactoFlor (20 mld bakterii)..

7.11.2017. Wizyta u lekarza
Informuję o zmniejszeniu bólu brzucha, żołądka; ból w prawym boku jakby okresowo mniejszy. Zmniejszenie gazów i wzdęć. Mniejsze kłopoty z zasypianiem.
Odczuwam bardzo duży stres. Dalej występują zaparcia. Stosuję odpowiednią ubogą dietę. Rano 15 min. gimnastyka. Za radą lekarza psychiatry zwiększam dawkę ZOLOFT, który biorę już wiele lat, z 50 do 75mg. Od sierpnia do października schudłem 6 kg. W listopadzie 1 kg.
Lekarz wykonuje ponownie USG brzucha i nie znajduje nic podejrzanego.
Zaleca wykonanie dodatkowych badań: glukoza, ASAT, ALAT, GGT, CRP, OB. Wynik bardzo dobry.

Pytania:
- czy po 30 dniach brania antybiotyków bez osłony mogły pojawić się takie powikłania
(wcześniej nie miałem takich kłopotów), czy jest może inna przyczyna;
- czy po dwu miesiącach brania probiotyków należy nadal prowadzić ten rodzaj kuracji
i jak długo to może jeszcze trwać;
- czy jest jakieś alternatywne leczenie?

Z góry dziękuję za odpowiedź i ew. poradę.
Objawy takie mogły wystąpić po antybiotykoterapii nawet któtszej. Jeśli biegunki przedłuzają się należy wykonać oznacznie Clostridium. Można nadal brać probiotyki.

Witam,
Po 2 miesiącach zażywania probiotyków powinno dojść do kolonizacji.
Jeżeli nadal są dolegliwości to wskazane jest wykonanie gastroskopii i kolonoskopii. Pozdrawiam.